Wpis z mikrobloga

Chyba nic na polskich drogach nie denerwuje mnie bardziej od zamulania na zielonym świetle.Stoisz i czekasz na zielone jako trzeci w kolejce,sygnalizacja zmienia się na kolor zielony i zamiast jechać wszyscy stoją bo pierwszy baran w kolejce zamiast skupić się na tym co się dzieje wokół to piszę w tym momencie sms'a, sprawdza Facebooka albo dziadkowi zdechł Matiz przy ruszaniu i nie potrafi go ponownie odpalić. Nóż w kieszeni mi się otwiera. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#oswiadczenie #gownowpis #samochody #polskiedrogi #drogi #gorzkiezale
źródło: comment_ryjm7aiSTJTYWRBSD0rRuIC8GmIx2tzP.jpg
  • 23
korki jak korki, wiadomo dynamika być musi, ale nic z tym nie zrobisz bo zawsze się ktoś zagapi


@zielonestopylucyfera: Zrobisz. Trzebaby wprowadzić mandaty za wolne ruszanie ze świateł, i użyć już istniejących kamer na światłach. Jakieś niewielkie typu 50zł.

Korki w wielu miejscach by znikły w ciągu miesiąca. Oczywiście nie mówię o oczekiwaniu od dziadka w Fabii strzału ze sprzęgła, ale za opóźnienie powyżej 2 sekund już możnaby śmiało dawać.
@BenzoesanSodu: @GaiusBaltar: Jeszcze gorsze jest to, że na zakorkowanych skrzyżowaniach ze światłami ludzie zostawiają podczas ruszania przed sobą miejsce na 2, czasem 3 samochody. Za nimi korek blokuje już następne skrzyżowanie, ale oni już przecież przejadą więc im się nie spieszy.
@BenzoesanSodu: ok, to jak wyjdzie, że masz dłużej to robię fikołka w tył, jak wydzie, że ja to Ty robisz, ok? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

@GaiusBaltar: nie mówię o jeżdżeniu z telefonem w ręku ale o zwykłej zawieszce raz na rok
Problem w dużym stopniu pewnie dałoby się rozwiązać montując przy sygnalizacji świetlnej sekundniki pokazujące czas pozostały do zmiany świateł, a i komfort jazdy byłby większy gdyby można sobie na spokojnie wrzucić luz i zaciągnąć ręczny widząc że jeszcze jest na to czas, po czym wrzucić jedynkę i przygotować się do ruszenia widząc ze za pare sekund światło będzie zielone
@GaiusBaltar: +1, do tego powiem tak: nie wiem czy to talent czy nabyte ale przeciez jak sie pojedzie przez dane skrzyzowanie po raz n to już choćbyś nie chciał to będziesz pamiętał jaka jest kolejność świateł.a ludzie jadą codziennie przez krzyzowke po 2 razy i po 10 latach jazdy do roboty dalej nie kojarza które światła są po których
@BenzoesanSodu: U mnie nawet jakbym się zagapił, to samochód sam piszczy, że ten przede mną pojechał. No ale generalnie to racja - jak ruszam normalnie ze świateł - nie cisnąc ani nic, często jest tak, że ja mam już to przelotowe 70 km/h, a drugi za mną jest 100-200m z tyłu

A z 2 strony są ludzie, którzy nie potrafią zrozumieć zielonej fali i tego, że #!$%@?ąc od świateł do świateł
@GaiusBaltar: e tam, elegancko się sprawdza messenger/wykop/fejsa. po prostu w manualu wbita jedynka i oczekiwanie ze sprzęgłem, o automacie nie wspominam, bo nic robić nie trzeba. jak ktoś nie jest dzbanem to w momencie jak jest pomarańczowe i żaden pieszy nie ślimakuje przed maską blokuje się telefon i jednocześnie rusza. dla wielu zbyt skomplikowana sztuka