Wpis z mikrobloga

#netflix #film #zalesie

Jestem wieloletnim kinomanem z mnóstwem obejrzanych filmów i tak dzisiaj, podczas przeglądania na Filmwebie Top 500 najlepiej ocenianych przez filmwebowiczów filmów, naszła mnie smutna refleksja w temacie dostępności tych tytułów na polskim Netfliksie.
Zadałem sobie trudu policzenia i żal mnie ogarnął a fakt, że Netflix właśnie testuje podwyżki abonamentu i to za tak mierną względem innych krajów ofertę, dodatkowo pogłębił mój smutek. Wiem, że coś tam uzupełni HBO ale to i tak będzie nędza, no i trzeba opłacać drugi streaming a jest jeszcze Amazon Prime i coś tam Disney kombinuje.

Żalę się, bo opłacam Netflix i Hbo a chcąc ostatnio obejrzeć z córką K-Pax musiałem szukać torrenta.
Obawiam się, że lepiej już nie będzie a jak w końcu wykończą piratów, to ceny za abonamenty streamingów poszybują w górę a to, patrząc jak streamingi pączkują, już teraz jest mocno intratnym przedsięwzięciem.

Statystyki (smutne):
- z pierwszej 50 najlepszych filmów na Netfliksie jest 5
- z pierwszej 100 najlepszych filmów na Netfliksie jest 17
- z pierwszej 200 najlepszych filmów na Netfliksie jest 27
- z pierwszej 250 najlepszych filmów na Netfliksie jest 34
- z pierwszej 300 najlepszych filmów na Netfliksie jest 40
- z 500 najlepszych filmów na Netfliksie jest 62

Wiem wiem, kultura nie jest do życia potrzebna ale lubię oglądać filmy.
Dobrze, że u mnie w Szczecinie Multikino od 1 marca obniżyło ceny wszystkich biletów na 15 zł. Znowu zacznę chodzić do kina na coś innego niż widowiska :)
  • 6
@kopszmercen ludzie źle podchodzą do netflixa/hbo. To nie jest platforma gdzie za jeden stały abonament masz dostęp do wszystkich filmów świata. Do tego nigdy nie dojdzie. A przynajmniej jeszcze przez kilka następnych lat. Netflix/hbo jest po to że jak masz chęć na jakiś film to zawsze tam coś znajdziesz. Mi się marzy platforma globalna na zasadzie chili.tv gdzie kupuje się konkretne filmy. Niemniej jednak ceny na razie są za wysokie. A z
Z 2 pokolenia jeszcze muszą minąć, aż wyjdzie z nas ten cebulowo-polaczkowy gen.


@robvan: może po prostu Polacy są biedni i oszczędzają każdy grosz ;)
@guest to też mi pasuje. Śmiać mi się chce na te żale i deklaracje "trzeba będzie przestać płacić" gdy netflix usuwa te filmy z brodą których i tak nikt nie ogląda.
@kopszmercen: no ale to stare filmy. Nie sadze by mialy wciaz wielu nowych widzow, tym samym nie ma sensu oplacac licencji na nie.

Sadze ze beda predzej dostepne za pomoca platform, gdzie wykupujesz dostep do konkretnych filmow.