Wpis z mikrobloga

@Kleki_Petra nie wiem, nie będę liczył bo mi się nie chce, ale każdy kto w to grał wie że to świetna i wciągająca gra, nie mniej jednak pod względem taktyki mocno ograniczona. A to czy pójdziesz bohaterem w lewo albo w prawo na mapie to nie jest nowa taktyka. Tak samo nią taktyka nie jest kupienie 20 troglodytow zamiast harpii. Masz ograniczoną możliwość akcji i wplywa to na złożoność gry. Wymyslanie nowych
  • Odpowiedz
@Alex_Krycek: Nie mówię że gram na równi. Bo nie interesuję się, nie śledzę, nie kminię. Mówię że możliwości taktyczne są (mocno) ograniczone, jedynie o to mi chodzi. Nie odbieram nikomu skilla ani umiejętności taktycznych, po prostu jak ktoś pisze że gra w to od 20 lat i ciągle wynajduje nowe taktyki to.... ¯\_(ツ)_/¯
A co do pola bitwy - nie wiem, możesz mieć rację a ja jestem ignorantem. Ale przy porównaniu
  • Odpowiedz
@Dawidinho8:

Najwyraźniej inaczej definiujemy taktykę:

teoria i praktyka posługiwania się oddziałami wojskowymi dla osiągnięcia zamierzonego celu. Taktyka jest najniższym poziomem sztuki wojennej. Wyższymi szczeblami sztuki wojennej są: sztuka operacyjna i strategia.


Ja definiuję tak. A w jej myśl, również sposób poruszania się po mapie (w końcu chodzisz z armią) to inna taktyka.
  • Odpowiedz
@malammi: u mnie "grać w grę" i "grać w Heroesa" to synonim :p mam tak mało czasu na gry, że jak już mam chwilę to odpalam to co sprawdzone i to co mnie cieszy :) w dodatku mogę skończyć w każdym momencie i wrócić do niej kiedy mi się tylko podoba ;) od 6 lat gram tylko w to (jak mam czas) a i tak jak widzę co robią ludzie na
  • Odpowiedz