Wpis z mikrobloga

#ksiazki Nie rozumiem tego snobizmu na czytanie książek. "Przeczytałem w zeszłym roku 50 książke, patrzcie jaki jestem inteligentny". Co z tego, skoro 95% tego co przeczytałeś to albo a) #!$%@? fantastyka (czyli właściwie każda, dobrych książek w tym gatunku wyszło może 15 przez ostatnie 100 lat) b) kryminały pisane na jedno kopyto c) romansidła d) jakieś biografie piłkarzy albo innych celebrytów e) ewentualnie jakieś słabe non-fiction w stylu "Dzieci z dworca zoo", "Żony szejka", "Kwiat pustyni". To tak jakby ktoś mówił że jest kinomanem i wymienił wszystkie filmy Vegi. Ja #!$%@?ę. Lepiej przeczytać 5 dobrych książek niż 50 #!$%@?. #takaprawda i nawet z tym nie handlujcie
  • 99
wymaga większego skupienia


@Magnolia-Fan: tylko wiesz ze ten argument prowadzi do tezy: gry komputerowe > ksiazki?
Kazdy kto gral w cywilizacje, czy jakas bardziej rozbudowana strategie, wie jak takie sesje potrafia byc wyczerpujace, gdy musisz ogarnac XX rzeczy, a jednoczesnie przewidywac co moze sie wydarzyc.

Nie rozumiem takich podzialow, lepsza gorsza rozrywka i dorabianie do tego argumentacji dlaczego. Z reszta, zeby daleko nie szukac, to samo poczynil op piszac o fantastyce
@marcelus: jedni się chwalą ile biorą na klatę, inni że przebiegli trening na 50km, a inni że przeczytali 50 książek( ͡° ͜ʖ ͡°)
Każdy się lubi dowartościować, zwłaszcza jeśli ma czymś (zrobił coś fajnego).
@PurpleHaze: ale ludzie, którzy czytają gowniane książki raczej nie będą grali w skomplikowane strategie, dlatego wcześniej podałem porównywalny przykład rozrywki, która może zastąpić czytanie osobom, które lubią słabe książki
@marcelus: Z książkami jest jak ze wszystkim innym - telewizją, bieganiem czy jedzeniem.Tyle że czytanie jest mało popularne, stąd też "nie wolno go krytykować".

Można jeść nieważne co, byle dużo. Tyle że nie wpływa to korzystnie na nasz rozwój. Jeśli jemy ciągle to samo, to organizmowi brakuje pewnych składników.

Można jeść też świadomie i lepsze produkty, dzięki czemu człowiek dba o siebie i się rozwija. Rozwija się jego spojrzenie, punkt widzenia,