Wpis z mikrobloga

Jakoś od lutego albo marca przyszłego roku chce zostać dawcą na kategorii b. Jaką 125 polecacie do jeżdżenia po mieście o kwotach nie pisze bo nie wiem jakie są ale żeby jakościowo było podobne do aut które kosztują 8-10k. Jak trudne jest ogarnięcie samemu jak się jeździ jeśli nigdy wcześniej nie jeździłem motocyklem? W sensie zastanawiam się czy warto wykupić sobie kilka godzin w szkole jazdy czy próbować ogarniać samemu gdzieś na pustym parkingu #motocykle #motocykle125 #motoryzacja
  • 13
@unstyle: jak wyglada zmiana biegu z 1 na 2 bo wiem ze na dole jest jedynka potem luz i wszystkie inne. Czy jak kopne ta wajchę do góry to od razu wbije mi 2 czy najpierw luz a potem muszę jeszcze raz żeby wbić 2 bieg
  • 0
@Dumdeedum Przeskoczy Ci wraz z luzem na dwójkę. Ogółem lepiej będzie jak weźmiesz kilka godzin w szkole jazdy, bo zmiana biegów to nie tylko „kopanie”, jeśli chcesz to zrobić dobrze :) Ewentualnie pooglądaj chociaż motovlogerow, którzy opisują podstawy typu Coda motovlog.
Czy jak kopne ta wajchę do góry


@Dumdeedum: Jej się nie kopie ;). Delikatnie wywierasz nacisk na dźwignię zmiany biegów, wciskasz sprzęgło i biegi praktycznie same przeskakują. W czasie jazdy przy zmianie z 1 na 2 nawet za bardzo nie poczujesz, że po drodze był jeszcze neutralny :)
@Dumdeedum: Nie jeździłem nigdy na motocyklu. Kupiłem Yamahe R125, najpierw pierwszego dnia uczyłem się jeżdżąc po osiedlu: jak się zmienia biegi itp, drugiego dnia zrobiłem trasę 50km ¯\_(ツ)_/¯ po pół roku zrobiłem A i sprzedałem r-kę. Dużo pomogły mi filmy na yt: co to jest międzygaz, jak wchodzić w zakręty itp. Oczywiście tylko podstawy teoretyczne
@Dumdeedum: Jak zawsze polecam TDR125. Jedna z niewielu 125 która jeździ i daje fun :P
Jazdę na moto idzie ogarnąć samemu, tylko trzeba troszkę poczytać, pooglądać na YT i robić to z głową.
Na początku jeździć spokojnie, najlepiej trasy które masz ogarnięte samochodem. Nie musisz wtedy myśleć nad znakami tylko jedziesz na pamięć - możesz poświęcić 99% uwagi na operowaniem motocyklem. Jak nie czujesz się pewnie to jednak warto przejść się
@Dumdeedum: jak 1 zmieniasz w stronę dwójki, to jeśli bardzo delikatnie naciśniesz, wskoczy neutralny, a jak zrobisz to z normalną siłą, wskoczy dwójka (po prostu wiesz, że jak stopę pociągniesz do końca to wskoczy dwójka lub jedynka, a jak nie pociągniesz jej do końca to masz neutral, czyli noga pracuje do oporu i masz bieg inny niż neutralny, a nie da się z jedynki wbić trójki).
A jako ciekawostkę dodam, że