Wpis z mikrobloga

FIFA to jedyna gra w której nie wiadomo jakie tak naprawdę ma się umiejętności, to jedyna gra która chciałaby być ESportową, ale nigdy nie będzie, ponieważ nie można sprawdzić statystyk (skilla) rywala. Nigdy nie wiadomo z kim wygraliśmy, a od kogo baty... Jeżeli gra nie daje wglądu do takich informacji, to znaczy że próbuje coś ukryć przed graczem. Żadna, ale to żadna gra o charakterze esportowym nie ukrywa takich danych. Wnioski więc wyciągnijcie sobie sami...
#fut #fifa #fifa19 #esport
  • 19
@wykopnijmnie: niestety ta gra nigdy nie będzie mogła funkcjonować bez handicapów/skryptów itd. W samej grze za dużo jest uzależnione od tego jak będzie grać w naszym zespole sztuczna inteligencja, która odpowiada za ustawienie się, wychodzenie na pozycję, ustawianie się w obronie. eSport w przypadku fify miałby może sens jakby zrobili drużyny 6/6 i KAŻDY zawodnik musi być sterowany przez człowieka. W chwil obecnej jest niby proclubs 11/11 ale według mnie gra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykopnijmnie: grałem od paru lat w każdą edycję, fut zabrał mi masę czasu i nerwów ale w tym roku odpuściłem i jestem szczęśliwym człowiekiem. Ta gra to rak. Fajny jest handel i ulepszanie składu bo daje mega satysfakcję ale za to potem mecze online zabijają nerwy
@wykopnijmnie: w sezonach online poza futem można sprawdzić bilans przeciwnika. Śmieszne jest jak z bilansem 40-2-1 trafiam na kogoś z bilansem 20-3-60 2 ligi niżej i nie mogę nic zrobić a gościowi same piłki do bramki wpadają a na koniec zawsze się okazuje że to Niemiec xD oto odpowiedź dlaczego nie da się sprawdzić tego w fut.
@Mam_wiecej_niz_13lat: Ten "kiddo" od poprzedniego roku, gdzie w Barcelonie niespodziewanie wygrał. ma jużna koncie chyba z 5 dużych turniejów wygranych na koncie. Aktualnie jest najlepszym graczem w FUTa. Pierwszy w historii obronił mistrzostwo.
Nie zmienia faktu, że wygląda jak dzieciak i ma 18 lat. ;]
@BooB: na moje usunięcie skryptu odpowiadajacego za wspieranie danego gracza w jawny sposób by sporo zmieniła co do zostania grą e-sportową przez ten produkt. dopóki będą sytuacje gdzie w jednej akcji trafiasz 10 razy w obramowanie bramki a rywal tyłem do twojej z 50 metrów strzela gola to nigdy nie będzie esportem.

@oiomek czyli w sezonach ohnline tez jest handicap? xD
@majzter: według mnie, gdyby usunęli skrypty, albo nie tyle co skrypty a tę taką "sztuczną losowość" w meczach, to każdy mecz wyglądałby tak samo, bo ludzie zaraz by znajdowali bugi typu "strzel z tego i tego miejsca na boisku używając tyle i tyle paska siły a zawsze wpadnie gol." Na bank jest jakiś algorytm który już przed meczem coś wyznacza losowo - np. jaką skuteczność strzałów będzie miała nasza drużyna, jaką