Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój szef to definicja Janusza ( ͡° ʖ̯ ͡°) Zrobiłem coś do pracy po godzinach bo chciałem się nauczyć nowego narzędzia. Szef w wekeeknd zobaczył, że wrzuciłem na Google Drive raporty z tego narzędzia i napisał do mnie z #!$%@?, że mogłem zająć się czymś innym bardziej potrzebnym bo przecież on nie wyrażał zgody aby robić te analizy. Napisałem mu, że przecież robiłem to w wolnym czasie a nie w pracy, w ramach nauki, za darmo a wyniki analizy którą zrobiłem wszystkim się przydadzą bo pół firmy o nią prosiło. Szef skomentował to tekstem, że jak już mam robić coś w wolnym czasie to lepiej bym się zajął zaległymi ważnymi tematami bo przy nich na pewno też bym się czegoś nauczył.

W poniedziałek składam wypowiedzenie.

#zalesie #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 29
  • Odpowiedz
Kiedyś chciałem coś zaproponować dla managera w fabryce by przyśpieszyć proces. Mordę wydarł, że jak śmiem itp.
Akcja działa się w Anglii. Potem jak trzeba było nadgodziny robić to pucował się, jak ktoś się nie zgadzał to wrzeszczał. Pajaców nie brakuje. Powodzenia w szukaniu lepszej fuchy Mirku
  • Odpowiedz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania z jednej strony miałem pisać żebyś zrobil tak jak
@Walkiria81 pisze i poszukał najpierw innej pracy.

Ale z drugiej? Rzucaj to w cholerę, masz pewnie miesiąc albo trzy na szukanie, już teraz możesz zacząć rzucać komentarzami jak to bardzo masz w dupie wszystko ( ͡º ͜ʖ͡º)

Daj znać jak poszło!
  • Odpowiedz
Nie znam konkretnej sprawy ale to ze pol firmy o cos prosi to nie znaczy ze jest to potrzebne. Co wiecej moze byc klopotliwe bo te pol formy zajmie sie teraz tym czYms zamiast swoimi priorytetami.

Zarzadzanie jest odrobine bardziej dalekowzrocznym procesem niz pisanie postow na wykopie.

Wiem wykopkow nie przekonam.
  • Odpowiedz
@mietkomietko: Przedsiebiorca nie musi prowadzic inwestycji. Musi pilnowac zwrotu z inwestycji. Jesli masz firme ktora dziala i ktora daje zwroty wlascicielom to czasem po prostu sie akceptuje ze jest to zwrot ograniczony w czasi i sie go maksymaliUje ( cash cow ). To prosta i dobra strategia.

Robia tak nie tylko jak to pogardliwie nazywacie januszexy ale i duze firmy tzw spolki dywidendowe.

—-
Co do tresci posta to mam na
  • Odpowiedz
@KkaskaderMike: coś w tym jest. OP zrobił coś, o co nie był proszony i co tylko w jego mniemaniu jest potrzebne i dobre, a tak naprawdę z szerszego punktu widzenia, może zasiać tylko zamieszanie. Punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. Widzę tu też symptomy tzw. uszczęśliwiania na siłę (w tym przypadku uszczęśliwiania pracodawcy).
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W pracy opłaca się wykazywać tylko wtedy kiedy ma się świadomość że zostanie to docenione, a najlepiej wynagrodzone. Janusze nie zrozumieją. Kiedyś też się wykazałam sklejając babce arkusz w excelu który w każdym miesiącu oszczędza jej teraz kilka godzin ręcznej pracy, oczywiście wszystko było ustalone choć nie należało to do moich obowiązków. Myślisz że pamiętali o tym na koniec miesiąca? Długo tam nie zostałam. Na szczęście są też firmy które
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: masz nauczkę - w pracy nie wolno się chwalić dodatkowymi skillami bo automatycznie poszerzysz swój zakres obowiązków bez odzwierciedlenia tego w wynagrodzeniu - co najwyżej zostaniesz poklepany po plecach, a za poklepanie po plecach jeszcze nikt się nie najadł.
  • Odpowiedz
@prnppp: Pracowal. Do nauczania rzadko sie bierze nieudacznikow i nie praktykow. Nie mialo by to sensu i nikt rozumny by za takie nauczanie nie zaplacil.

W Stanach wiekszosc biznesow pracuje na podstawie zwrotu z inwestycji niz na podstawie zysku. Wiec szacowanie ROI i decydowanie co robisz a czego nie jest elemantarzem biznesowym. To podstawa __kazdej___ startegii korporacyjnej. Ktos to musi robic wiec wlasnie z tego ksztalci sie studentow.

To
  • Odpowiedz