Wpis z mikrobloga

#olaprzygarach
NO. 1

Halo, tu ja, ta od #100sniadanchallenge! Witam się z Wami z pierwszym przepisem na moim na nowym tagu #olaprzygarach Będę tutaj publikować fajne i proste przepisy na jedzonko oraz na słodkości! Planuje pojawiać się z nowym przepisem przynajmniej raz w tygodniu!

Sałatka w misce z tortilli
Czas: około 30 minut
Porcje: 2

Co potrzebujemy?
- 2 placki tortilli
- pół paczki mixu sałat
- pół piersi z kurczak
- przyprawy
- kilka pomidorków koktajlowych
- pół kubeczka jogurtu naturalnego
- ząbek czosnku
- dwie łyżki czerwonej fasoli
- połowa czerwonej papryki
- 2 łyżki oliwy

Przepis

1.Przygotowanie misek z tortilli: naczynie żaroodoprne smarujemy lekko oliwą i w środku układamy placki tak aby tworzyły formę miski - w komentarzu zamieściłam zdjęcie jak ja to ułożyłam. Najłatwiej będzie w okrągłej misce, niestety ja taką nie dysponuje. Jeśli któraś część będzie opadać możecie podeprzeć kulką z folii aluminiowej. Taką konstrukcję zapiekamy w 180 stopniach około 10 minut. Po tym czasie trzeba sprawdzić czy placek tortilli już stwardniał. Potem wyciągamy i studzimy.

2.Kurczaka myjemy, suszymy i kroimy na mniejsze części. Smarujemy mieszanką oliwy z papryką słodka i ostrą, solą i pieprzem. Grillujemy na patelni do grillowania po kilka minut z każdej strony. Możemy także usmażyć go na normalnej patelni lub upiec w piekarniku.

3.Sałatę myjemy i jeśli jest taka potrzeba do kroimy lub rwiemy na mniejsze kawałki. Pomidorki kroimy na pół, fasolę odsączamy. Wszystkie składniki mieszamy.

4.Do jogurtu dodajemy posiekany lub sprasowany czosnek - mieszamy.

5.W misce z tortilli układamy sałatkę, na wierzch dodajemy grillowanego kurczaka i całość polewamy sosem.

6.Zjadamy, łącznie z miską :-)

Życzę smacznego! @aiclooo
aiclooo - #olaprzygarach
NO. 1

Halo, tu ja, ta od #100sniadanchallenge! Witam się...

źródło: comment_TDzxeXQywwQmHKzkveKVhjCOIRkEJuUd.jpg

Pobierz
  • 24