Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jeszcze tą ekscytację, kiedy wchodziło się do wypożyczalni kaset wideo? Kurde, to było niesamowite wydarzenie za każdym razem. Wygoda Netflixa jest świetna, ale cały tamten proces, przez który trzeba było przejść, żeby obejrzeć film w domu miał w sobie coś magicznego. I jeszcze ten opieprz od mamy, bo poraz kolejny zapomniałeś przewinąć kasetę na początek i musiała zapłacić karę. Kurła kiedyś to było.
#coolstory #film #netflix #seriale
b.....i - Pamiętacie jeszcze tą ekscytację, kiedy wchodziło się do wypożyczalni kaset...

źródło: comment_aeyOmLVxgAbeo7giCLl4vugkjHqsELpD.jpg

Pobierz
  • 36
@borsuczki_robio_sztuczki: powyższe zdjęcie zostało wykonane w roku 1992 lub późniejszym. Można to rozpoznać po plakatach. Jeden z nich jest z filmu "Pieniądze innych ludzi" z 1991, a obok masz "Powrót Batmana" z 1992.

Wypożyczalnie zaczęły tracić na znaczeniu już w okolicy roku 2000. W tym czasie coraz więcej zaczynało oferować również płyty DVD, jednak i to nie pomogło, ponieważ popularyzacja nagrywarek CD-R/W oraz nowo powstały kodek DivX mocno nasiliły piractwo filmowe.
@borsuczki_robio_sztuczki:
Najgorszw bylo to, ze niektore nowsze tytuly byly juz zarezerwowane na dluzszy okres.
A pamietam jak w 2011 podlaczono mnie do DSL, predkosc sciagania byla 10kb/s i czesto sciagalo sie zonki.
Najbardziej utkwil mi w pamieci czas jak sciagalem HP i Komnata tajemnic po czym na 6 rano ustawilem budzik bo taki byl czas oczekiwania. I jaka mialem satysfakcje, ze moge obejrzec ten film za darmo w jakosci TS!!!!

Z
pomyślcie sobie że jak komuś splajtowała taka wypożyczalnia, to zostawał bez pracy i z kilkoma setkami vhsów, których już powoli nikt nie używał.


@orzeszek_: mój ojciec miał wypożyczalnię (do momentu odejścia VHS do lamusa). kisił to gówno po piwnicy i szafach, że pastę mógłbym napisać, gdzie nie zajrzałeś kasety w pudełkach. około 10 lat temu wymusiliśmy posprzątanie i #!$%@? tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)