Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@kotbehemoth:

Bardzo lubie Twoje wpisy, ale chowaj słome do butów z tymi tekstami o syfiastych kebabach :p również dobrze można zjeść syfiasty ramen. Dobry kebab, nie taki z dworca na cienkim i ostrym to jest smaczne i zdrowe danie :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotbehemoth:

Troche sie w polskiej gastronomii polepszyło, tu narzekają ale wystarczy pojeździć po świecie aby docenić.

Ramen to obecnie takie przehajpowane instagramowe danie. W Polsce pełno knajp które to serwuje. Ja osobiście wole spolszczoną wersje bo te prawdziwe na sosie rybnym mi nie smakują (nie lubie ryb), wiele ludzi w Polsce wpiernicza te europejskie wersje ramenu mówiąc jakie to dobre, co druga osoba z znajomych co zje na prawdziwej recepturze mówi
  • Odpowiedz
  • 2
@KualaLumpur ten akurat zajebisty :) przynajmniej moim zdaniem Może i się polepszyło w gastronomii, ale wyobraź sobie, że wchodzisz o 3 nad ranem do lokalu, cała obsługa cię wita ukłonami, wszyscy uśmiechnięci, siadasz przy czystym stoliku, wybierasz kulturalnie ramen, kelner pyta czy chcesz wodę z lodem (za free). W oczekiwaniu jesz wliczone w cenę kiełki i jajka na twardo. Potem wcinasz pyszny ramen, płacisz wychodząc, a uśmiechnięta obsługa znów się kłania mówiąc
  • Odpowiedz
  • 0
@kotbehemoth Ramen uwielbiam, w ogóle cała japońska kuchnia to chyba najlepsza z kuchni azjatyckich, ale mnie jednak brakuje na Tajwanie takiego dobrego polskiego kebaba pełnego mięsa i sosu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@kotbehemoth pierogi ruskie i kluski śląskie już robiliśmy i wyszły całkiem całkiem, najbardziej brakuje mi dobrej polskiej wędliny i kiełbasy bo tego nie dam rady zrobić. Jak jestem w Kaohsiung to zawsze odwiedzam niemiecką restaurację to przynajmniej normalną (nie słodką) kiełbasę i schabowego z kapustą zjem :)
  • Odpowiedz