Wpis z mikrobloga

Ahoj, mam 2 pytanka do #wordpress

1. Czy macie / znacie jakąś płatną skórkę, którą naprawdę się opłaca kupić, bo pozwala na łatwiejsze i większe modyfikacje? Jakiś taki dobry, uniwersalny "boilerplate", z którego można łatwo złożyć co trzeba?
Ofc chciałbym, żeby kod był również przyzwoicie napisany biorąc pod uwagę SEO czy accessibility.

2. Czy jest jakiś plugin, który pozwala na tworzenie, hm, typów treści? Chodzi mi bardziej o część administracyjną. W Drupalu bardzo podobało mi się to, że tworzyłem sobie typ contentu, wstawiałem określone pola z określonymi parametrami - potem łatwo mogłem sobie wywalać wartość tych pól na stronę.
W WP czegoś takiego nie widziałem, każda strona w sumie to jest wielki miszmasz (jak jest więcej contentu). Dla nieogarniających ludzi forma redakcji z Drupala jest łatwiejsza do łyknięcia: tu mam pole na wgranie zdjęcia, tutaj na tytuł, tu na opis. Wiem, że WP to raczej platforma pod blogi, ale może istnieje jakiś plugin... ;)

Z góry dzięki za pomoc, płacę plusami ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:+ +++ +++ + ++++ ++ +

#webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mrzonek: 2. Potrzebujesz dwóch rzeczy: custom fields np. z wtyczki Advanced Custom Fields) oraz custom post types (np. z wtyczki Custom Post UI). Są też takie które zawierają jedno i drugie (Pods, Toolset czy WCK).

WP to już nie tylko platforma na blogi.
  • Odpowiedz
@mrzonek: 1. Pewnie jakiś uniwersalny motyw + Elementor Pro. Ja aktualnie mam Astra Pro + Elementor free, ze względu, że na razie się zaznajamiam z WP.
2. Elementor? Możliwe, że są lepsze narzędzia, ale ja na tym pracuję i jest git. Darmowa wersja do większości wystarcza.

Ogólnie dużo osób jest podjarana Elementor v 2.5, bo można ustawić zdjęcie gdziekolwiek :D
https://github.com/elementor/elementor/issues/7145?fbclid=IwAR0tCJ5jAEz80OJG_KvQv3zcRvIQ1_7e0vpSIS7897vhbLrt4TVseoPPvag
  • Odpowiedz