Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zgryd: raz czy dwa zadałem tam pytanie bo google mnie tam skierowało, nie wiem czy generalnie mody tam mają coś z głowami (w sumie generalnie moderatorzy to dziwni ludzie, na wykopie też) czy ludzie siedzący w elektronice uważają się za takich mędrków i patrzą na wszystkich z góry i się wywyższają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hans_Olo:

#!$%@? mnie ta teoria, że przewód to na powietrzu a kabel w ziemi

No to kolego zakop sobie w ziemi przewód, np. YdY i się z niego zasilaj - za rok pogadamy o częstotliwości przerw w dostawie zasilania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kompek: Ale wiesz, że to nie decyduje o definicji? Zwłaszcza, że mnóstwo jest kabli, których nikt #!$%@? w ziemi nie zakopuje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nikt nie mówi, że przewód będzie działał w ziemi, tylko że te stare januszowo zenkowe teorie to są śmiechu warte.
@vladek: Poprawna nomenklatura jest taka, że przewód to pojedyncza żyła przewodnika, a kabel musi być izolowany i może składać się z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hans_Olo: bardziej chodziło mi o podkreślenie, że ogólnie to jest prawdziwe stwierdzenie - przewód z założenia nie nadaje się do prowadzenia w ziemi, bo po prostu bardzo szybko zacznie przebijać izolacja, gdzie kabel by nawet nie zaczął się w tym samym czasie wyrabiać.
A że nie każdy kabel jest w ziemi to akurat wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) choćby z powodu istnienia takiego wynalazku jak napowietrzne linie