Wpis z mikrobloga

Hej mireczki & @allegro_pl
Właśnie dostałem maila od Allegro że moje konto zostało pomyślnie usunięte. Wszystko fajnie- mission complete, tylko że ja ani nie zakładałem konta z takową nazwą ani go nie usuwałem. Email jest imienny więc chyba nie fake. Jest się czym martwić poza tym że wygląda na to że ktoś, kurła ma moje dane? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jakieś sugestie co powinienem zrobić żeby uniknąć potencjalnej odpowiedzialności za czyjeś szwindle i dalsze wykorzystanie swoich danych?

#allegro #pytanie #bezpieczenstwo
źródło: comment_UFui9ka8WHNm9TqW5RreGyLIdw118T7v.jpg
  • 7
@TakeshiHitano: powiadomienia@allegro.pl to raczej Allegro. Poza tym pospolity scam to info o zawieszeniu konta z podsuniętym zmanipulowanym linkiem do odblokowania- a tutaj tego brak. No i tutaj w nagłówku jest moje imię, nazwisko i nazwa konta, a scamy zazwyczaj nie zawierają takich detali.
@Wychwalany: Masz w 100% rację, sprawa się wyjaśniła.
Koniec paniki, chociaż tego się nie spodziewałem. Co mnie jeszcze zaskoczyło to że dostałem od nich szybką odpowiedź (zaspokajam również ciekawość @powsinogaszszlaja):

Pana adres mailowy został w przeszłości wykorzystany do wykonania zakupów bez rejestracji.  Zgodnie z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi przetwarzania danych, usuwamy je automatycznie w przypadku, kiedy wygasł cel ich dalszego przetwarzania - w przypadku danych przetwarzanych w związku z dokonaniem zakupów
@Harvis: Twój adres mailowy został w przeszłości wykorzystany do wykonania zakupów bez rejestracji. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi przetwarzania danych, usuwamy je automatycznie w przypadku, kiedy wygasł cel ich dalszego przetwarzania - w przypadku danych przetwarzanych w związku z dokonaniem zakupów bez rejestracji jest to okres 3 lat, licząc od końca roku w którym miał miejsce zakup bez rejestracji. Otrzymane powiadomienie jest potwierdzeniem usunięcia tych danych. Faktycznie, treść komunikatu mogła wprowadzić