Wpis z mikrobloga

Odebrałem dzisiaj przesyłkę od majfrenda i dopadł mnie VAT, zabolało, przesyłka ok 200$, 200pln VAT'u, zamawiałem przez DHL, chińczyk pytał się czy nie wpisać 29$, ja mu, że lepiej być szczerym i żeby wpisał prawdziwą kwotę. Pytanie do Was Mirki i Mirabelki, czy jestem głupi i płacę za uczciwość, czy nawet gdyby wpisał te 29$ to by nas dorwali w przypadku DHL'a, bo z pocztą to wiadomo....

#aliexpress #vat #rozkminy #dhl
  • 8
nic nikt nie chciał wystawili tylko fakturę za VAT i zapłaciłem kurierowi, stąd moje wątpliwości czy to miało sens. #!$%@? podatki trzeba płacić, a słuchawek tych w PL nie ma i albo Ali albo Amazon, a na Amazonie dużo drożej.
@52p3r4c2: NIE, to są podatki - i to obowiązkowe. Więc KAŻDA przesyłka BEZ vat jest sukcesem, mówiąc o dużych sumach. Tylko się nauczyliśmy, że prawie wszystkie są FREE a te z opłatą są ZŁODZIEJSTWEM. Otwórz firmę, zobaczysz ile się płaci.
A DHL z ali to DUŻE ryzyko vat, czego się spodziewałeś? Trzeba było obniżyć wartość, niektóre oddziały naliczają z podanej ceny na przesyłce.
o to mi chodziło i wiem ile firma może płacić VAT, ale też są zwroty i różne akcje, zależy na jakim typie działalności jesteś... nevermind, właśnie dlatego chciałem się dowiedzieć jak to jest, bo wynika, że w moim oddziale naliczali po podanej wartości. a VAT w każdej formie od zawsze jest złodziejstwem!