Wpis z mikrobloga

po co zatrudnić Polaka jako operatora dźwigu za 5000 zł jak można zatrudnić ukraińca za 2000 z podrobionymi uprawnieniami który w drugim dniu pracy #!$%@? ci maszynę wartą kilkaset tysięcy złotych... #!$%@? P0lska


#pracbaza #zalesie #ukrainiec #januszebiznesu

@Certcvq W ogóle czy w świetle polskiego prawa uprawnienia zdobyte na Ukrainie są ważne w Polsce? Bo mam wątpliwości.
@Certcvq tak samo mówią o Polakach w UK i w obu przypadkach jest marne kilka % ktore psuje cały wizerunek


@cactooos Różnica jest taka, że między Polaka a uk za sprawą Unii wiele uprawnień, certyfikatów itp jest uznawanych wzajemnie przez kraje. Z Ukraina tak nie jest i jest tu dowolność czy kraj respektuje uprawnienia nabyte na Ukrainie czy nie - np. lekarze z Ukrainy aby w Polsce leczyć muszą
nostryfikować dyplom.
@totem: prześwietlą papiery Ukra to ubezpieczenie pójdzie się chędożyć Od razu zaznaczam, że nie znam się na systemie ubezpieczeń i w kwestiach prawnych jestem laikiem, ale czy rzeczywiście tak to funkcjonuje? Przecież zatrudniający mógł nie mieć pojęcia o tym, że pracownik przedstawił sfałszowane uprawnienia. Czy ubezpieczenie nie chroni również od takich rzeczy, a co do kwoty, to tą ubezpieczyciel powinien dochodzić od nieuczciwego pracownika na drodze regresu? Tak tylko pytam, bo
Od razu zaznaczam, że nie znam się na systemie ubezpieczeń i w kwestiach prawnych jestem laikiem, ale czy rzeczywiście tak to funkcjonuje? Przecież zatrudniający mógł nie mieć pojęcia o tym, że pracownik przedstawił sfałszowane uprawnienia. Czy ubezpieczenie nie chroni również od takich rzeczy, a co do kwoty, to tą ubezpieczyciel powinien dochodzić od nieuczciwego pracownika na drodze regresu?


@Kleki_Petra: podam przykład z innej beczki. 10 lat temu znajomy miał golfa czwórkę,
Googluję "wypadek dźwig" z ostatnich 24h i nic nie ma w googlach za bardzo :> Sądziłbym że takie coś to raczej się w jakichś lokalnych media odbija echem


@Cointreau: zależy o jakim dźwigu mówi. Przecież wypadek nie oznacza, że od razu jakiś wieżowy się gdzieś przewrócił ¯\_(ツ)_/¯