Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Pytanie z ciekawości do absolwentów wszelakich gownokierunkow (kulturoznawstwo, europeistyka, stosunki, marketingi, socjologia i takie tam, wiadomo o co chodzi):
gdzie aktualnie pracujecie, w jakich branżach, ewentualnie ile cebulionow miesięcznie zarabiacie?

Pytanie skierowane jest do osób, które ich zdaniem znalazły dobra prace i odniosły jakiś tam sukces (jak ktoś robi na kasie czy w maku to może nie pisać bo wiem, że po takich studiach jest to praca praktycznie "w zawodzie") ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


#pracbaza #pytanie #kiciochpyta #korposwiat #praca #przegryw
  • 25
  • Odpowiedz
@bigblackduck: ja akurat studiowalem stosunki miedzynarodowe (+ jeszcze finanse i rachunkowosc - w tym sektorze pracuje), ludzie ode mnie ze studiow nie mieli problemu ze znalezieniem pracy - bo bdb znali angielski (i mieszkają w Poznaniu ;)

entry level korpo w #poznan to 2.8-3k netto z angielskim
  • Odpowiedz
@bigblackduck: korpo - póki co service desk się jeszcze jako tak rozwija w Polsce więc nie masz większego problemu ze znalezieniem pracy po takich kierunkach. Ja zakręciłem się w administracji i teraz rozwijam się w kierunku szeroko pojętego bezpieczeństwa. Co do zarobków to w zależności od miesiąca od 5-8k netto - dramatu nie ma a jak dobrze rozwiążesz to i odłożysz co nieco.
  • Odpowiedz
@pasio9: W sumie to jakieś nazwy byś rzucił? Na razie w marketingu robię a jeszcze w trakcie studiów jestem i może warto się zakręcić gdzieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że nie ma gownokierunków - ludzie traktują studia jak szkołę zawodową i to jest dramat naszego systemu edukacji. Wszystko zależy od Twojego ogólnego rozgarnięcia, jak nie jesteś rozgarnięty to w realnym życiu nawet ukończenie polibudy nic Ci nie da ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Shatter najpierw jedno call centre, potem drugie...w drugim call centre awans do działu zajmującego się raportowaniem, tworzeniem planu pracy, zbieraniem danych do wypłat itd...potem już przenosiny do innej firmy, tam rok na stanowisku specjalisty ds. kadr i płac, a potem już team leader projektu związanego z wdrożeniem w firmie systemu Oracle. Najważniejsze to nie bać się zmian i próbować swoich sił aplikując na stanowiska, mimo obaw że może nie do końca spełniamy
  • Odpowiedz
@Shatter ano, z tymże nie dla Polski a różnych krajów z Europy wschodniej. Tytuł trochę kłamie bo nie tyle liczyłem wypłaty co wysyłałem dane zewnętrznym firmom i potem sprawdzałem czy wszystko dobrze podliczone
  • Odpowiedz
@oxymirek: W każdym service desku jest podobnie - na start dostajesz np. stanowisko IT Analyst; choć z IT to mało ma wspólnego xP Ale otwiera drogę do dalszego rozwoju - ładnie wygląda w CV i czegoś tam się mimo wszystko uczysz. Korpo robota to przez pierwsze lata zwykła orka - ale jak chce Ci się więcej to jest to jakaś droga rozwoju.
  • Odpowiedz
@bigblackduck: ja jeszcze nadal studiuje marketing, ale już pracuje w biurze marketingowym i wydaje mi się, że dobrą kase zarabiam jak na start z zerowym doświadczeniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@YumeNikki można wiedzieć jaki kierunek skończony?

Ogólnie jestem ciekaw czy osoby po wyżej wymienionych kierunkach, którym się udaje dostać pracę w korpo itd poprzestają na licencjacie czy mgr robią :P
  • Odpowiedz