Wpis z mikrobloga

Jak przechowujecie zbudowane modele, chodzi mi tu głównie o te plastikowe, trzymacie normalnie na półce czy w jakimś boksie z pleksy? No i w jaki sposób je pielęgnujecie, bo niektóre maja tyle detali, żeby zetrzeć kurz, to chyba jakiegoś pędzelka trzeba użyć?
#modelarstwo
  • 9
  • Odpowiedz
@stresS chyba będzie osiadac, bo ma duże szpary przy drzwiczkach. Ja nam coś podobnego ale z płyty meblowej i w drzwiach jest szyba, ale dookoła szyby też jest płyta która przylega do reszty i nie kurzy się. Mam też druga taka galbote na książki z całym szklanym frontem i tam mocno się kurzy, dlatego modele trzymam w tej pierwszej galbocie.
  • Odpowiedz
@stresS: Gabloty szklane lub z pleksy, te drugie będą trochę lżejsze. Warto je rozważyć jeżeli zamierzasz jeździć na wystawy modelarskie. Ja zamawiam gabloty u szklarza, dół wygląda jak zwykłe akwarium, do tego jest przykrywka na wymiar, którą wpuszcza się na grubość szkła do środka (trzyma się na przymocowanych wewnątrz paskach szkła). Nic się nie kurzy, pomimo że model stoi już ponad 4 lata w środku.

Na plastikowe okręty sporządzam sam podstawkę
  • Odpowiedz