Wpis z mikrobloga

Piękna sprawa. Takie ograniczniki powinny być w każdym takim miejscu gdzie zaraz za przystankiem jest przejście dla pieszych.

Codziennie mijam takie miejsce i w większości przypadków jestem jedynym, który stoi za autobusem, reszta jaśniepaństwa tak się spieszy by zaoszczędzić te dwie sekundy życia.
#szczecin #prawojazdy #ruchdrogowy #polskiedrogi
Krupier - Piękna sprawa. Takie ograniczniki powinny być w każdym takim miejscu gdzie ...

źródło: comment_0mY5jvr7iNIaQuFevdIgMrp7hBfBdqWg.jpg

Pobierz
  • 16
@Krupier:
Po pierwsze nie ma nic złego w ominięciu autobusu, oczywiście pamiętając o tym że niektórzy piesi są idiotami i wyskoczą prosto pod zderzak, dlatego trzeba dostosować prędkość do bezdennej głupoty niektórych pieszych.

Co do ograniczników, to wszystko pięknie dopóki nie spadnie śnieg, nie przyjedzie pług i nie zgarnie tego ogranicznika razem ze śniegiem :)
@Krupier na Jagiellońskiej powinni takie zamontować! Ostatnio byłam jedyną osobą, która zatrzymała się za autobusem stojącym na przystanku Strzelecka nż. Pod górkę na podwójnej ciągłej idioci wyprzedzali (°°
@Krupier: pieszy realnie nigdy nie ma pierwszenstwa - ciekawi mnie kiedy Ty i Tobie podobni to zrozumiecie. pierwszenstwo ma zawsze ten, ktory odniesie mniejsze obrazenia w razie ewentualnego wypadku. zanim mi wkleisz przepis PORD - znam, ale to tylko teoria, na cmentarzu i w szpitalach sa dziesiatki takich co mieli pierwszenstwo. zadnym przepisem i zadnymi ogranicznikami, barierkami czy betonowymi blokami nie dodasz ludziom + 100 do inteligencji i zdolnosci przewidywania. zamiast
podziękuj idiotom, którzy dopuszczają przystanki na jezdni zamiast zatoczek.

Nie ma żadnego powodu by stać jak idiota za autobusem przez 3-7 minut choć dalej droga pusta.


@Singularity00: Po pierwsze nie wszędzie można wytyczyć zatoczki. Ziemia nie jest z gumy, żeby ją rozciągać. Po drugie jest powód by stać za autobusem. Bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. No ale gość, który twierdzi, że jest idiotą jak postoi za autobusem na bank tego nie zrozumie.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie, nie ma takiego powodu - wyprzedzić /ominąć/ stojący autobus da się bezpiecznie zrobić ale homosowieticusy nie rozumieją tego, że ludzie mogą sami decydować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Praktycznie wszędzie da się zrobić zatoczkę, jeśli nie to na pewno da się przesunąć przystanek w miejsce gdzie będzie na wszystko miejsce.