Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 136
Muszę się pochwalić bo nie wytrzymiem ^^

Popełniłam swój pierwszy w życiu tort,
TORT MALINOWO-CZEKOLADOWY (ʘʘ)

Trwało to wczoraj kilka godzin, było ciężko, były chwilę zwątpienia i załamki, ale jest.

Nie jest on idealny, daleko mu do idealnego tortu że zdjęcia z przepisu, ale jestem zadowolona: trzyma się, są ładne warstwy no i ładnie wygląda i przede wszystkim smak jest taki jaki chciałam. Mocno malinowy, kwaśny z dodatkiem czekolady.

Do tej pory szłam na łatwiznę i kupowałam tort albo ciasto, rok temu upiekłam ciasto, a w tym roku zaszalałam i zrobiłam to i to ( ͡ ͜ʖ ͡)

Jestem z siebie dumna, mam nadzieję, że innym będzie smakować ()

#chwalesie #gotujzwykopem #jedzzwykopem #pieczzwykopem #bojowkapiekarska #urodziny #wypieki
MrsHyde - Muszę się pochwalić bo nie wytrzymiem ^^ 

Popełniłam swój pierwszy w życiu...

źródło: comment_E6dW6aswqvO6xR6HRW3A85ahuie5sCpG.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrsHyde: jeśli to jest Twój pierwszy tort to jest super, nie słuchaj innych! Blaty są trochę emmm ( ͡º ͜ʖ͡º) nie no, jak na pierwsze przekrawanie jest spoko, powodzenia przy następnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matra: ja tam jaram się nim bardzo( ͡° ͜ʖ ͡°) wiesz, pierwszy raz przekrajałam ciasto na blaty, myślę, że jak bym dokładniej rozlała je po tortownicy to byłoby lepiej... masa jest ok, tylko ta polewa.... z nią też był przypał i dlatego jest jak jest. Same przypały, ale uczymy się na błędach i następnym razem będzie lepiej ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blaskun: ten to się zmieszał jeszcze przed brzuszkiem ^^ przypomniał mi się Mój kopiec kreta co kiedyś robiłam.... efekt podobny do tego ze zdjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrsHyde: spoko, mój niebieski jak piekł pierwszy raz dla mnie, to też miał przypały, a wyszło mega smacznie i tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja uwielbiam przekrawać blaty, mimo że mnie to piekielnie stresuje xD ale kupiłam sobie cztery płytkie tortownice 18cm i już i tak mam problem z głowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poka przepis ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@MrsHyde: ja mam z zenkera z serii creative, fajna sprawa, imo warto. A co do kremu, to polecam rozważyć serek kanapkowy - nie wiem jak wolisz, dla mnie mascarpone jest zbyt mulące (choć taka kitka mascarpone ze śmietaną polana mleczną czekoladą jest w pytkę ʕʔ). Osobiście wybieram serek typu light, bo ma spoko skład, a ma ponad 2x mniej kcal (
  • Odpowiedz
@MrsHyde: torcik ekstra, ale zastanawia mnie co innego: robisz taki tort w kuchni i pewnie korzystasz tam z kranu, co za tym idzie, moczysz sobie ręce, lub też myjesz ręce. Czym je później wycierasz? Ręcznikiem papierowym, ścierką kuchenną, a może masz jak w łazience jakiś wieszak a na nim ręcznik do rąk?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krepak: yhyhy...... okej xD ręce wycieram w ścierkę kuchenna, która wisi na wieszaku albo w ręcznik papierowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz