Wpis z mikrobloga

Cześć wykopki! :) Jestem dyplomowanym dietetykiem, w tym semestrze zaczynam studia magosterskie z żywienia człowieka i chciałabym założyć i pisać swojego bloga. Zawsze lubiłam pisać, a jesli mogę dzielić się swoją wiedzą i edukować innych chciałabym to robić, zwłaszcza, że ostatnio miałam ciężki okres, momenty zwątpienia i chciałabym ruszyć do przodu. Mam mnóstwo pomysłów na wpisy, od przepisów, ciekawostek żywieniowych do popartymi badaniami wnioskami z dietetyki klinicznej na temat wpływu żywności na nasze zdrowie. O czym jeszcze chcieliybyscie przeczytać na takim blogu?

Pierwsze posty planowałam przeznaczyć dietom redukcyjnym, jak odchudzać się z głową i obaleniu mitów na temat odchudzania oraz wpływu popularnych diet redukcyjnych na zdrowie

#dietetyka #zdrowie #rozowepaski #niebieskiepaski i może #mikrokoksy
  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VeXes: mowa byla o diecie lowcarb na początku, więc odpowiedziałam zgodnie z tematem, wczesniej nikt nie wspominał o diecie wysokotłuszczowej, jeszcze czytać potrafię i nie będę się wdawała z wami w dyskusję skoro twierdzicie, że każdy uniwersytet w europie, na świecie uczy przestarzale i że zdanie tysięcy naukowców jest niczym w porównaniu z dr. Kwaśniewskim to cóż ja mogę?

Ciekawi mnie tylko jakimi dyplomami możecie się wy pochwalić ;) pozdr
  • Odpowiedz
@Lumka: Duzo mowisz o sobie, ale malo w tym tresci naukowych. Papier przyjmie wszystko, nawet najwiekszych nieudacznikow twierdzacych np. ze ALA z olejow tozsame jest z DHA-omega3. ¯\_(ツ)_/¯ ]:D
  • Odpowiedz
@NooB1980: najpierw zastanawiałem się w jakim języku jest to p---------e. spojrzałem wyżej... no tak, sekciarz jakich milion z uniwersytetu krugera dunninga na wydziale youtube'a xD
  • Odpowiedz
Duzo mowisz o sobie, ale malo w tym tresci naukowych. Papier przyjmie wszystko, nawet najwiekszych nieudacznikow twierdzacych np. ze ALA z olejow tozsame jest z DHA-omega3. ¯_(ツ)_/¯ ]:D


@NooB1980: @neib1: powtorze sie: miejsce szurow jest w Tworkach ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@NooB1980: Chodziło mi o nieumiejętność, a wiele jest osób, które nie potrafi odpowiednio się odżywiać na tej diecie. W pubmedzie można znaleźć badania (Instytut Karolinska m.in), przypadki osób, które mają złe wyniki na tej diecie też się zdarzają, ale to już przypadki znane z praktyki (niekoniecznie mojej). Nie demonizuję tego sposobu żywienia, ale coraz częściej w środowisku i na konferencjach mówi się o tym, że ma to swoje wady i
  • Odpowiedz
@Eimin: Dalej zero konkretow, argumentow za szkodliwoscia diet tluszczowych ¯\_(ツ)_/¯

Tak to juz jest z ideologami Ww... :D
Opinie i stanowiska "autorytetow" powtarzane przez "dietetykow krocza przed naukami scislymi (Biochemia i Dietetyka), a powinno byc odwrotnie.
  • Odpowiedz
@Eimin:

Chodziło mi o nieumiejętność, a wiele jest osób, które nie potrafi odpowiednio się odżywiać na tej diecie


Nie rozumiem? To przecież trzeba być debilem, żeby nie umieć wyszukać w google 'dieta wysokotłuszczowa' wejść w link i zacząć stosować produkty które są ta wymienione.. Dodatkowo, kiedy się wpisze jw. praktycznie od razu widzimy 'dieta tłuszczowa jana kwaśnieskiego', a dalej już nic prostszego sprawdzić co i jak u źródła,
  • Odpowiedz
@VeXes: Przecież nie napisałam, że są szkodliwe i nie demonizuje ich. Sprawdzają się w leczeniu niektórych chorób, ale coraz częściej mówi się, że nie są takie super. Spadek węglowodanów w diecie poniżej 20% zwiększa ryzyko chorób serca o kilka procent. Redukcja jest dobraw w pierwszych 5-6 miesiącach, później już porownywalna z innymi. Niektóre osoby stosujące tę dietę mają niedobory, podwyższony cholesterol i niekoniecznie nawet czują się na niej dobrze. Mówię
  • Odpowiedz
Spadek węglowodanów w diecie poniżej 20% zwiększa ryzyko chorób serca o kilka procent.


@Eimin: To nieprawda. ¯\_(ツ)_/¯
Brak potwierdzenia w biochemii i fizjologii ludzkiego organizmu. Za to potwierdzone jest, ze to glukoza przetwarzana w specyficzny sposob jest zrodlem problemow z ukladem sercowo naczyniowym 18F FDG palque, CVD

Redukcja jest dobraw w pierwszych 5-6 miesiącach, później już porownywalna
NooB1980 - > Spadek węglowodanów w diecie poniżej 20% zwiększa ryzyko chorób serca o ...

źródło: comment_2db3Y68NGR67wIDjjlc0zNEPqT0Z7ZvP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@NooB1980: boooaah ciebie się na prawdę nie da już uratować. Jeśli jesteś takim wielkim naukowcem i nie szamanem albo szurem to życzę ci aby świat o tobie uslyszal, nie tylko portal ze smiesznymi obrazkami. Smacznego smalcu.
  • Odpowiedz