Wpis z mikrobloga

No Mireczki, po pięciu długich miesiącach, tysiącach kilometrów, tonach zardzewiałych gratów w końcu kupiłem!
Niby szukałem benzyny, bo moje 1.9 TDI się nie dogrzewało przy przejazdach do pracy, ale okazało się, że tutaj 3 kilometry i silnik jest nagrzany do temperatury roboczej.

Jestem w ogóle w szoku że za takie małe pieniądze można kupić fajny samochód, który na dodatek jest wygodny i cichy.
Ma kilka pierdół - TAK JANUSZE TO SĄ PIERDOŁY A NIE TO, ŻE LEDWO ODPALI, PROGI NIE ISTNIEJĄ, KAŻDY ELEMENT NADWOZIA JEST ZARDZEWIAŁY A Z SILNIKA KAPIE OLEJ (musiałem) - jak siłowniki klapy bagażnika, albo falujące obroty dmuchawy, które już załatwiłem za łącznie 70 PLN i kilka pomniejszych, których w sumie nie muszę robić, ale spokoju mi to nie da więc się zabiorę.

Wiem, że nie jest idealny, ale wiedziałem to już w momencie jak dzwoniłem, w końcu trafiłem na kogoś kto uczciwie powiedział co i jak, dokumentując wszystko fakturami, zdjęciami.

Kamień z serca.

Teraz mogę szukać kolejnych rzeczy w życiu którymi mogę się stresować ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#volvo #volvofanclub i #pokazauto

W ogóle podziękowania dla @timix, dzięki któremu nie wtopiłem kasy w jakiegoś gruza!

Teraz mogę sobie przykleić łosia na klapę i będzie miał więcej sensu niż w 306
KornixPL - No Mireczki, po pięciu długich miesiącach, tysiącach kilometrów, tonach za...

źródło: comment_IKZ6k0yEdrIS2KWB0ubekMLqG917etX4.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
@KornixPL: obsługą stacji diagnostycznej w Brzesku jestem zaskoczony i polecam jeśli ktokolwiek będzie tam chciał sprawdzić auto, gość wszedł pod spód i wyliczył to samo co mój mechanik + dał zalecenia.

Kombi trombi nie za długi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@eloar: no niby tak, ale starczą na dłużej niż gumy.
@sorasill: No o dziwo to dość małe kombi, przez co łatwo manewruje mi się po osiedlu gdzie głównie członkowie ekip remontowych parkują jak święte krowy

@Sweet_acc_pr0sa: Co Ty gadasz. T4 to jest świetny samochód. No tak, E36 jest youngtimerem z 1.6 albo 2.0
  • Odpowiedz
@senq87: To uwierz, przedwczoraj przy 8*C na zewnątrz 3, maks 4 kilometry jazdy i silnik w temperaturze roboczej. Nie wiem czy wszystkie, ale czytałem że V40 mają jakiś system dogrzewania silnika/cieczy chłodzącej
  • Odpowiedz
@KornixPL: w KOŃCU! :D bo posty z zakupem auta pamiętam chyba z rok temu ;)
program sobie zrob, z 600zl Cie wyniesie (edc15 tam siedzi, sterownik rozpracowany na wszystkie mozliwe sposoby) a jazda duzo przyjemniejsza.
  • Odpowiedz
@senq87: Wiadomo, przy -8 jak bywało to się nie dogrzewał, ale wtedy jechałem trochę dłuższą drogą do pracy i dawało radę.

@zorq: No też się cieszę, że to już koniec :D Co do programu to tak, drogie to nie jest, ale nie mam zaufanego miejsca w które oddałbym samochód. Poza tym zamówiłem sobie filtr kabinowy z węglem aktywnym i filtr powietrza, bo poprzedni właściciel już trochę na nim przejeździł, na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KornixPL: bardzo fajne auto, sam szukam jakiegoś 2.0t/T4 na zamianę mojej 850. Podpowiedź na co patrzeć oprócz oczywiście rdzy? I wiesz może z którego roku można bezpiecznie brać, w necie różne są opinie- jedni piszą 98 w górę (1 lift) inni bodajże 99/00 (2 lift)
  • Odpowiedz
@nadrat24: Ja na forum volvo dostałem radę żeby szukać pełnego lifta, najlepiej od 2000 w górę. One tak bardzie nie rdzewieją, ale czy są ocynkowane Ci nie powiem bo nie wiem.
Typowe usterki jak np u mnie falowanie mocy nawiewu lub działanie tylko na największej mocy to albo jak u mnie potencjometr, który kupisz za parę złotych albo cały rezystor, nowy 300 PLN, ale są zestawy naprawcze jak umiesz lutować za
  • Odpowiedz
@KornixPL: Zawsze mi się podobały v40. Często ludzie wymieniają w nich reflektory i auto wygląda jeszcze lepiej, no ale ja lubię duże auta, no i często v40 są w okropnym stanie blacharskim, więc kupiłem sobie V70 p80 2.5TDi.
  • Odpowiedz