Wpis z mikrobloga

Jutro o 10:05 będę w Londyn Victoria Coach i będę wyjeżdżać o 18:00. Także mam jakieś 7.5h na zwiedzanie Londynu z #rozowypasek
1. Jak poruszać się po Londynie? Bo czytałem i nadal nie ogarniam komunikacji miejskiej i ceny wydają się dziwne jak to podliczam. Słyszałem o Oyster i że trzeba kaucja za kartę płacić, potem odbijać nie ogarniam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
2. Co w jakiej kolejności zobaczyć aby nie chodzić przez całe miasto a potem się cofać? Tak aby ostatnia atrakcja była blisko Victoria Coach Station.
3. Słyszałem że można popływać sobie na tym morzu tamiza. Jak to wygląda cenowo?
4. Chcę też wskoczyć do Emirates Air Line ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jesli wsiade w 1 stronę to jak wtedy wrócić na drugą stronę? Można pieszo albu bus?
5. Gdzie zjem dobre i tanie (oh wait) Fish and Chips? ( ͡ ͜ʖ ͡) tak aby w lokalu mozna było płacić kartą.
6. Ile dni przed trzeba rezerwować wejście do Sky Garden i jak to wygląda?
#londyn #uk #podroze #podrozujzwykopem może ktoś z #emigracja pomoże
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marcinowy: 1. Nie musisz mieć oystera. Wystarczy karta zbliżeniowa (ja miałem ING i było spoko). Poruszać się jest najwygodniej metrem. Nie wiem ile dokładnie płacisz za przejazd, ale zapłacisz max 8 funtów za cały dzień jazdy metrem (może mniej, ale na pewno nie więcej). Do metra na bramkach przykładasz zbliżeniówkę, żeby wejść/wyjść. Autobusem cena wynosi chyba 4.5GBP dziennie - ale nie jestem na 100% pewien, bo nie jeździłem autobusami.
2.
  • Odpowiedz
@Marcinowy: najlepiej kartą, bądź oyster - kaucja 5 funtów.
sciągnij sobie maps.me plus Londyn, dużo jest poradników u wujka, typu "Londyn w jeden dzien"
emirates air line jest dość daleko od centrum natomiast jesli jest to Twoje must see, to powyzsza mapka fajnie pomoze dojechac do i wrócić
fish and chips jest wszędzie w podobnych pieniądzach, ja jadłem na Leicester Square w okolicach 8-9 funtów i było dużo i smacznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Marcinowy: odpuść Emirates airline. Z Victorii z dojazdem i powrotem zajmie Ci trzy godziny, więc stracisz połowę czasu, a widoki szału nie robią. Lepiej przejść się południowym brzegiem aż do Tower Bridge, stamtąd masz dwa kroki do Johnny's Fish Bar - typowy autentyczny i smaczny fish&chips dla pospólstwa za 5 funtów, chodź kart nie przyjmują ztcp.
  • Odpowiedz