Wpis z mikrobloga

najsprawniejsza, najbardziej ekonomiczna metoda przeprowadzki z #krakow do #warszawa to...?

zmieszczę się spokojnie w jedno auto, problemem wydaje się tylko rower.
no i nie wiem, mam niby znajomego z dostępem do auta, ale czy to jest sens go ciągnąć, nawet zakładając, że sam jego czas będzie na zasadzie przysługi, to czy są jakieś lepsze opcje? żeby nie jechał w dwie strony?

nie wiem, poprosić kogoś z blablacara, kto i tak jedzie? xD jakaś firma przeprowadzkowa?

#przeprowadzka #yolo
  • 27
  • Odpowiedz
@Matemit: samo to nie jest problemem, gorzej że auto raczej rzeczami będzie zapchane, no i on by mógł nie wejść. nie o sam rower pytam zresztą, tylko tak ogólnie o przeprowadzkę, jak lepiej noooo
  • Odpowiedz
@Anyway: też kiedyś myślałam, że wzięcie kartonu z Biedry to taka prosta sprawa - otóż nie. skąd mieliby mieć kartony o wielkości ramy? jak coś to raczej sklep rowerowy.
rozkręcenie też nie jest dla mnie takie proste.
a w kosztach się orientujesz?
  • Odpowiedz
@maur: nie wiem no :/ ciężko mi też będzie powiedzieć, ile się zmieści, dopóki nie zapakuję tak naprawdę :/ chyba że pakowanie próbne. taki kurier to chyba w #!$%@? drogi? kilkadziesiąt zł za paczkę czy coś? ja praktycznie nie mam nic na tyle wartościowego, żeby to się opłaciło ;d
  • Odpowiedz
@noelo_cohelo: Eh... coraz wiecej amatorow pcha sie do zabawy... A na serio:
- do dwoch walizek + malej torby (ilosc jaka jestes w stanie udzwignac) ladujesz najdrozsze/najcenniejsze rzeczy i przewozisz pociagiem,
- pozostale rzeczy wysylasz kurierem/poczta - koszt 20-30 zl/paczka
- wszystkie wielkogabarytowe przedmioty wystawiasz na olx i sprzedajesz, nowe kupujesz na miejscu.
  • Odpowiedz
@noelo_cohelo: spójrz na strony pośredników typu kurierem.pl (w google: porownywarka kurierów), jesli dobrze kojarzę całkiem spore paczki do 10kg idzie wysłać do 15-20zł. Na pewno mniej niż za niewymiarowy gabarytowo rower :)
  • Odpowiedz
wszystkie wielkogabarytowe przedmioty wystawiasz na olx i sprzedajesz, nowe kupujesz na miejscu.


@tofu2: bardzo ekonomicznie, w istocie. na OLX rzeczy mi nawet za pół ceny oryginalnej nie schodziły
  • Odpowiedz