Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adacho1: jak przechodzę do instalacji, to albo mam opcje usunięcia windy, albo inne rozwiązanie, gdzie i tak nie mogę utworzyć nowej partycji bez usuwania windowsowej. Pobieram gparted i zobaczę czy pomoże. Nie wiem dlaczego nie wyświetla mi domyślnej instalacji obok :/
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sfOwl: @adacho1: musiałem wydzielić miejsce z partycji na poziomie windowsa, z liveUSB nie chciało pójść. Zresztą z windy też za trzecim razem dopiero dał radę. No ale mint sir właśnie konfiguruje już ( )
  • Odpowiedz
@CapaldiTheDoctor: OK. W przypadku tradycyjnego BIOSa jest jeden bootloader per dysk (znajduje się na samym początku dysku, w pierwszych 448 bajtach), więc multiboot (bootowanie wielu systemów) realizowane jest na dwa sposoby: wiele dysków albo bootloader ogarniający multiboot (albo ew. hybryda tych 2). Zakładam, że ciebie interesuje opcja 2.

Nie instalowałem Minta (religia mi zabrania używania debian-ware). Czy jak wybierasz instalację, to masz info, że ci sformatuje partycje z windą i/lub
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blargotron: zainstalować się udało. Tak odpalam z gruba i na jednym i na drugim. Problemem było to, że z głównej partycji nie szło wydzielić miejsca na minta. Zarówno gparted jak i instalator nie widziały ile tej partycji jest wolne żeby móc coś odciąć. Dopiero easeus pod winda sobie poradził ale i to nie za pierwszym podejściem. Teraz udało mi się wydzielić dodatkowa partycje 100gb dla minta i wszystko elegancko śmiga,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blargotron: zawołam bo ostatnio trochę doradziles ( ͡° ͜ʖ ͡°) masz jakiś pomysł dlaczego przy próbie ustawienia sterowników NVIDIA zamiast opensourcowych cinnamon wywala wiecznie błąd? Karta NVIDIA 710m. Z tego co znalazłem to powinna pomóc instalacja NVIDIA prime, ale po zainstalowaniu z centrum oprogramowania nawet tego nigdzie nie widać ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@CapaldiTheDoctor: Masz laptop z optimusem? Nie mam doświadczenia z tym gównem, zobacz na archwiki (https://wiki.archlinux.org/index.php/NVIDIA_Optimus), albo tej wiki ubuntu/debian może.
Jeżeli nie masz z optimusem tylko bezpośrednio karta NV, to prime nie jest dla ciebie.

Tak w ogóle, to jak chcesz tech support, to postaraj się dać maksymalnie dużo detali, bo nikt nie ma szklanej kuli. Konkretnie, to napisz co dokładnie robisz i jaki jest błąd.
  • Odpowiedz