Wpis z mikrobloga

niemal jednolita rasowo Polska z pewnością nie jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na świecie.


@NapalInTheMorning:
Czy ja wiem. Biorąc pod uwagę metodologię oceny bezpieczeństwa, ten indeks jest, lekko mówiąc, o kant dupy rozbić.
http://visionofhumanity.org/app/uploads/2018/06/Global-Peace-Index-2018-2.pdf
Jak bardzo, względem bezpieczeństwa, Czechy są różne od Polski, że znajdują się na trzecim miejscu, a Polska na 32? Wg tego rankingu takie państwa jak Chile, Łotwa, Rumunia, Bułgaria są bezpieczniejszymi krajami niż Polska (xD), a
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: a dostałeś kiedyś #!$%@? za nic? Nie znam w sumie nikogo kto by dostał za nic, za jakieś nieistotne pierdoły tak ale nigdy nie słyszałem: "idę chodnikiem a tu nagle jeb"

Edit a nie, kiedyś napadł mnie nacpanym koleś
  • Odpowiedz
@reflex1: generalnie bardzo trudno jest "zmierzyć" bezpieczeństwo w danym kraju, więc rankingi dają przeróżne wyniki. Zachodzi jednak pewna prawidłowość, że takie kraje jak Japonia, Islandia, Finlandia, Czechy, Węgry i Polska znajdują się bardzo często w pierwszej dziesiątce świata. Szwajcaria owszem przyjmuję mnóstwo obcokrajowców, ale tylko do pracy, tak samo jak robi to Polska. Jeśli dane państwo wymusza egzekwowanie prawa przez obcokrajowców, to zazwyczaj nie ma z nimi problemów. Jeśli przyjmuję
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: W badaniach dotyczących bezpieczeństwa uwzględniane są również wskaźniki poziomu socjalizmu(bezpieczeństwo ekonomiczne) Polska jest na ~100 miejscu - stąd zaniżony ogólny wynik. Ideologiczne brednie nie warte uwagi.
  • Odpowiedz
@Alex_Krycek: Z tym tylko do pracy, to trochę nieprawda. Bo procentowo (do ilości mieszkańców) Szwajcaria plasuje się w czołówce państw przyjmujących najwięcej uchodźców (przed kryzysem migracyjnym, była tuz za Szwecja).
A co do Polski to stoimy niżej niż większość państw tzw Zachodu. Bo co z tego ze w PL nie ma "ciapakow", jak polskie sebiksy sa tak samo groźne.
  • Odpowiedz
Owszem czyni, tak samo bezpieczną jak parę innych krajów, dla których napływ i koegzystencja ludzi wielu różnych kultur są wręcz czasami mitem założycielskim.


@kult_cwaniaka: jak wszystko jest tak samo bezpieczne to po co nam ranking? Bo generalnie tu mam wypowiedź pana @Alex_Krycek: , bardzo sensowną:

Zachodzi jednak pewna prawidłowość, że takie kraje jak Japonia, Islandia, Finlandia, Czechy, Węgry i Polska znajdują się bardzo często w pierwszej dziesiątce świata.
  • Odpowiedz
@reflex1: W Polsce jest stosunkowo niski poziom socjalizmu(bezpieczeństwo ekonomiczne, ~100 miejsca w tych chlubnych "rankingach") stąd zaniżony ogólny wynik tych badań
  • Odpowiedz
@Usmiech_Niebios: No ja w tym rankingu na wysokich pozycjach w tym przed Polską widzę budowane przez pierdyliony różnorakich emigrantów Kanadę, Australię, Nową Zelandię, ale też np. Danię, Holandię, Austrię, Niemcy oraz kilka innych państw o dość długiej tradycji napływu ludzi niemal z całego globu. Czyżby mnie wzrok mylił?
Już pomijajać fakt, że pośród krajów bardzo niebezpiecznych znajdują się społeczeństwa zapewne równie homogenicznie jak rzekomo owa Islandia.
Jednym słowem jak to
  • Odpowiedz