Wpis z mikrobloga

#rower #gravel Jakiś czas temu pisałem, że stoję przed wyborem gravela. Po Waszych odpowiedziach i przejrzeniu internetu zastanawiam się między Kellysem Soot 50 i Tribanem RC520. Który będzie lepszym wyborem? Czy Tribana po wsadzeniu szerszych opon i zmianie kierownicy na gravelową będzie można nazwać gravelem? Czy może warto dopłacić trochę do tego Kellysa? Rower będę brał na raty więc różnica między jednym i drugim nie będzie dla mnie bardzo odczuwalna ale przy zakupie Tribana mógłbym różnicę przeznaczyć na dodatki/ciuchy. A może w tych pieniądzach znajdę coś co zjada te 2 modele? Pomożecie?

Który?

  • Kellys Soot 50 34.5% (10)
  • Triban 520RC (zmienione opony i kierownica) 65.5% (19)

Oddanych głosów: 29

  • 16
@damianbad_93: Kellys wypada lepiej, ale w tym budżecie to już chyba nie jest jedyny wybór prawda? Np i zwróć uwagę że mają rower tylko w 3 rozmiarach więc może być trudniej dopasować do siebie. Kellys zdecydowanie bardziej sportowa geo.
@kendi: 1100EUR na Słowacji i Czechach przy 5269 PLN u nas. Będę bardzo delikatny mówiąc, że kurs mocno niekorzystny. Ale jak mówię jeszcze się z nimi nie kontaktowałem i nie wiem jaka ostatecznie może być cena.
@panato ostatecznie ile jest firm które nie składają na chińskich ramach??

A nawet w pl widziałem recenzję ich hardtaila i chwalili ramę za sztywność. W tym roku dodali sztywną tylną ośkę.
@damianbad_93:

Kurczę, sam stoję przed podobnym wyborem. Cały czas czekam na wersję gravelową Tribana 520RC (Ponoć będzie miał szersze opony, ciekawe czy wrzucą też sztywną oś z przodu)

Oprócz rowerów, które wymieniłeś zastanawiam się jeszcze nad
Octane-One-2019-Gridd
NS BIKES 2019 RAG+ 2
Merida SILEX 300

Ewentualnie złapać jakąś promke na PlanetX'a na 105