Wpis z mikrobloga

@sweetlive: Wołowina to antrykot, dodaj oliwe z oliwek do sałatki, olej do smażenia steków. Inne frytki. I wychodzi mniej więcej co to wyżej napisałem, jedyny błąd to dodałem złe mięso (bo po obróbce) więc ~30g białka mniej i tyle.
@waldo: @picasssss1: Szerze mówiąc, wygląda na zdecydowanie mniej, ale takie zdjęcie najwidoczniej. To są frytki z świeżych ziemniaków robione we frytkownicy.
I nie może to nie być 600g, bo zawsze porcję dobieram sobie na podstawie wagi, czyli ważę dokładnie każdy produkt. W tym wypadku obrane ziemniaki i stek. Bo tylko tak umiem dobrać sobie idealne porcje heh, czyli np. mam słaby apetyt zjem ~300g mięsa, normalny ~350g, jestem głodny ~400g+
@picasssss1: @IntruderXXL: a ja ie tez nie #!$%@?, smaczego zycze, ale zle liczysz frytki. Z kilograma ziemniakow moze uzyskalbys 400gram fryteczek przy dobrych lotach.

Frytka z surowego ziemniaka to ~1/3 gramatury, a i mniej jak sie pobawic w plukanke ze skrobii i przygotowac porzadne fryty. Pozbyles sie wiekszosci wody, frytura tej wagi nie skompensuje.

Czyli na talerzu masz jakies 200-230gram frytek i teraz wizualnie sie to zgadza.
Pobierz
źródło: comment_BnhuuJc5Ty7dQWwrVS4HSm9gRDs2lbrK.jpg