Wpis z mikrobloga

WE'RE THE CHAMPIONS :-) xD i drugi raz z rzędu.

https://www.hyundai.news/pl/marka/hyundai-nr-1-w-raporcie-jakosci-tygodnika-auto-swiat-nr-5-28-stycznia-2019-drugi-raz-z-rzedu/

Smuci trochę wynik Kii w tym roku (7), w tamtym roku była jednak druga - nie pomogła sprawa Optimy, choć uważam, że to wina nieumiejętnej eksploatacji tej skrzyni. Do tego dochodzą tu punkty z gównianego - moim zdaniem - raportu TUV. AŚ też twierdzi, że to przejściowe :).

Co ciekawe, Hyundai powiększył swoją przewagę o jeden punkt Y/Y - jednak różnica jest. Kia jeden punkt więcej i byłaby na 4 miejscu ex aequo z innymi - nie wiem skąd tu Seat ¯\_(ツ)_/¯.

1. HYUNDAI 76
2. HONDA 73
3. VOLVO 69
4. MAZDA 68
4. SEAT 68
4. TOYOTA 68
7. KIA 67

Mimo wszystko - brawo #hyundai i #kia.

Czyli potwierdzają się moje obserwacje, obserwacje amerykanów, itd, itd - brawo.

S.....S - WE'RE THE CHAMPIONS :-) xD i drugi raz z rzędu.

https://www.hyundai.news...
  • 23
@muak47: też nie wiem co robi tam Seat, podobnie Volvo (serio, to nie są może jakieś padaki, ale do niezawodności im daleko) - mnie interesuje natomiast to, że mówią o Hyundai - i to dobrze :>.
@muak47: Z jakiegoś powodu Seaty zawsze stały wyżej w rankingach jakości czy niezawodności niż VW i Skody. W sumie rzeczywiście trudno powiedzieć, dlaczego, bo ciężko znaleźć na to jakieś racjonalne uzasadnienie.
@fesaczi: kolejna rzecz którą muszę dać do .txt i kopiować :>.

7DCT, jak i każda inna skrzynia dwusprzęgłowa (tzw. DSG) nie lubią tzw. creepingu, czyli pełzania auta po puszczeniu sprzęgła, bo wtedy po prostu je palimy. Nie jest to więc skrzynia do jazdy typowo po mieście - tzn. da się, ale trzeba zostawić sobie trochę luzu przed sobą, by skrzynia pełni zasprzęgliła. Pełzanie zabije każdą dwusprzęgłową skrzynię, czy inną zrobotyzowaną.
@muak47: to ciągle ten sam koncern. Kia czasem otrzyma coś wcześniej, czasem Hyundai, ale ogólnie to jedno i to samo :). Sam wolę stylistykę Kii, bo jestem na razie jeszcze (chyba :) ) młody i mi bardziej podchodzi. Poza tym zawieszenie ejst trochę twardziej zestrojone. Poza tym tyle.
@Student_AWAS: tak jak koreancom kibicuję, tak nie zwalalbym winy za awarie skrzyni na użytkowników. Dla mnie automat to ma być coś, o czym nie myślę więcej niż sekundę podczas wrzucania D przy odpalaniu. Nie sądzę żeby podczas kupowania ktokolwiek ostrzegał potencjalnego kupca "proszę to przemyśleć, ta skrzynia sypie się od jeżdżenia po mieście"
@honda2137: nie :).

@fortySeven: nie do końca. Te skrzynie - dwusprzęgłowe - potrafią być oszczędne i szybkie, ale to nie są automaty takie jak hydrokinetyczne - tam pełzanie nie szkodziło, ale wynikało to z budowy skrzyni. Fakt, że producenci nie podają takich informacji, jednakże nie zwalnia to użytkownika z winy - takie moje zdanie.

Właśnie to jest największy problem, że ludzie w salonach mówią, że to tylko automat - zwykli
S.....S - @honda2137: nie :).

@fortySeven: nie do końca. Te skrzynie - dwusprzęgło...
@Student_AWAS: problem w tym, że staram się być na bieżąco z informacjami z branży moto, coś tam w silnikach grzebałem, a dopiero od Ciebie się o tym dowiedziałem, że nie można pełzać z takimi skrzyniami. Większość ludzi nie ma skąd o tym wiedzieć ¯\_(ツ)_/¯ inna sprawa, że dużo traci w tym momencie dla mnie taki automat. Już wolę mojego hydrokinetyka, który jest bezobsługowy
@fortySeven: mając do wyboru hydrokinetyka, a DCT brałbym hydro, ba, była taka Optima (bo tym modelem jestem najbardziej zainteresowany) z 2.0 CVVL w przedlifcie, ale wtedy nie chciałem automatu (głupi ja) i wziąłem manual. Teraz niby hydrokinetyczna występuje, ale z 2.0T-Gdi, ale to mocna rzecz i myślę, że 1.6 Tgdi mi wystarczy - a tam 7DCT - więc musiałem się dowiedzieć co nie co na ten temat :-), poza tym to
S.....S - @fortySeven: mając do wyboru hydrokinetyka, a DCT brałbym hydro, ba, była t...
@Student_AWAS: @fortySeven: @fesaczi: Tutaj jeszcze filmik BMW, coś rozsądnego ;]. Jak mówię, te skrzynie po prostu takie są - mają swoje plusy, ale są też pewne minusy :-) - ale ogólnie nie ma się czego bać, trzeba po prostu trochę inaczej do tego podejść. Tu nawet określają je nie jako automaty, a skrzynie manualne z automatyczną zmianą biegów ¯\_(ツ)_/¯
S.....S - @StudentAWAS: @fortySeven: @fesaczi: Tutaj jeszcze filmik BMW, coś rozsądne...
@Student_AWAS: ja nie mówię że są złe. Po prostu hydro bardziej pasuje to tego, czego wymagam od automatu. Każdy potrzebuje czegoś innego. Ja najchętniej to do jazdy po mieście kupiłbym samochód w pełni autonomiczny