Wpis z mikrobloga

Hej, mój tata chciałby zacząć ćwiczyć żeby wzmocnić mięśnie, zwłaszcza pleców, gdyż co jakiś czas go bolą bo jakimś wysiłku fizycznym. Mieszka na wsi więc siłownia odpada. Pomyślał, że kupi sobie wioślarza za ok 3k zł. No i w trosce o dobro taty pytam Mirków, czy to dobry pomysł z tym sprzętem? Czy może polecacie coś innego? Wiek taty to 60 lat.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #dieta
  • 16
  • Odpowiedz
@Polskischab: Mieszkam daleko od niego. No i wiesz, on wolalby sobie w domku, przed telewizorem i przy mamie poćwiczyć niż gdzieś jeździć. Raczej nie znajdzie na to czasu.
  • Odpowiedz
  • 1
@nick230 mój tata (45 lat) zawsze gdy go bolą plecy jeździ na basen i za każdym razem pomaga. Jeżeli Twój ma jakiś w pobliżu może niech zacznie od pływania.
  • Odpowiedz
@nick230: mnie pływanie bardzo pomogło na ból pleców (a właściwie go zlikwidowało) ale ja mam pracę siedzącą i stąd się bierze ból. Wioślarza mam w domu - mniej więcej przez tydzień od kupienia na nim ćwiczyłam. Plecy bolały mnie bardziej ( ͟ʖ). Mój niebieski mówił, że technikę ćwiczenia mam fatalną :P.

Może wizyta u fizjo to lepszy pomysł na początek jeśli Twój tata ma
  • Odpowiedz
@nick230 no ja nie wiem czy wioślarz jest dobry dla "amatora". Mam na myśli, że kupić może ale dobrze na tym ćwiczyć też trzeba umieć a sam tego nie opanuje. Na wioslarzu jest pozycja dość taka obciążająca plecy. Ja bym sugerował żeby poszedł na kilka treningów gdzieś na siłkę gdzie jest wioślarz i ogarnięty trener który pokaże mu co i jak żeby sobie krzywdy nie zrobić. Do tego jak tu radzą jakiś
  • Odpowiedz