Wpis z mikrobloga

@wielkiparasol: Mogłeś wyrównać ścianę chociaż trochę, potem mogą mimo wszystko wyjść nierówności.
I podstawowa rzecz - jeśli chcesz, żeby ten beton wyglądał fajnie (rozumiem, że to beton dekoracyjny typu Jager, a nie farba) to przede wszystkim zacieraj pacą na pół-sucho, już po lekkim wysuszeniu tego tynku (jak zrobisz to na mokro to będzie to wyglądało jak klej do płytek - wszędzie taki sam odcień).
  • Odpowiedz
  • 2
@PajonkGeniusz prosto na ścianę. Tylko zrobiłem jedną warstwę, pozwoliłem jej wyschnąć a na to położyłem dwie następne i na świeżo na tych dwóch od poziomicy ryłem płaskim śrubokrętem. Wcześniej sobie rozrysowałem na kartce w jakich odstępach to robić żeby wyszło równo, dziewczyna mi pomagała trzymać poziomice, dość karkołomnie to wyglądało ale wyszło zadowalająco :D te z płytami OSB to pewnien jak ktoś chce uzyskać lepszy efekt, ale wtedy może trzeba się
  • Odpowiedz
Ale c-----o to wszystko wygląda xD. Prawdziwy beton architektoniczny się po prostu wylewa... Wygląda jak ten np. pod mostem
  • Odpowiedz
@wielkiparasol: chętnie zobaczę, bo na wiosnę też będę jechał z remontem i malowaniem ścian. Może ścianę za monitorem bym pierdyknął betonem ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@qkamil: Efekt świetny, podobny jak tutaj (vid rel) choć wydaje mi się, że Twój ładniejszy :) Mógłbyś kiedyś gdzieś bardziej nagrać lub bardziej rozpisać szczegółowo co robiłeś.
hakeryk2 - @qkamil: Efekt świetny, podobny jak tutaj (vid rel) choć wydaje mi się, że...
  • Odpowiedz
@Niszczycielski_Muminek: To tylko uwaga jedna - czesto OSB są bardzo toksyczne. Mają tam jakieś lakiery czy inne chuje muje. Ja tego nie wiedziałem i były problemy u mojego dziecka z oddychaniem przez pewien czas.
Trzeba podpytać czy mają certyfikaty czy inne atesty w sklepie
  • Odpowiedz
@amarantowy Dzięki, że o tym wspominasz. Właśnie czytałem, że te budowlane OSB są toksyczne, ale szczerze nie sądziłem, że aż tak, żeby to od razu odczuć. W myślach wyszedłem z założenia, że jak nie będę tego lizał, to nie ma co przesadzać. Ale skoro mówisz, że u Ciebie były takie jaja, to muszę jeszcze temat dokładniej rozkminić, bo u mnie też małe dziecko w domu. :/
  • Odpowiedz