Wpis z mikrobloga

Wiecie co, często spotykam się z ludźmi (i wpisami), którzy boją się mówić w jakimś języku. Najczęściej jest to język angielski, ale ile ludzi, tyle też języków obcych. Ludzie boją się być ocenianym przez kogoś za błędy gramatyczne, wstydzą się gdy coś źle powiedzą. Być może wynika to z faktu, że na zajęciach w szkole lub gdziekolwiek indziej nauczyciel lub pozostali uczestnicy zajęć z danego języka śmiali się i wytykali błędy (na pewno nie robili tego aby zniszczyć czyjąś samoocenę).
Sama po kilku latach nauki angielskiego bałam się mówić, mówiłam cicho lub ze stresu nie wiedziałam której formy powinnam użyć aby brzmiało to składnie, ale po obejrzeniu tego filmiku zmieniłam swoje nastawienie i stałam się bardziej pewna siebie co do wypowiadania się w języku obcym na zajęciach lub rozmawiając z kimś zza granicy.
Właśnie dlatego postanowiłam że podzielę się z wami, ponieważ ten pan potrafi zmienić myślenie na wiele tematów i idealnie zmotywować. Może komuś też pomoże. (ʘʘ)

  • 15
@jasmi_n: To chyba normalne, że każdy na początku się tego obawia... Nie wiem jak u innych, ale w moim przypadku nie przypominam sobie by były jakieś rozmówki między uczniami, ani nic podobnego co pozwałoby ćwiczyć mówienie w innym języku. Ok czasami ktoś musiał przeczytać coś na głos, ale raczej nie było śmiania się tylko chowanie "byle bym nie był następny". Jedyne co wyciągnąłem z lekcji języka angielskiego to tylko czasowniki nieregularne,
@jasmi_n: zauważyłem u siebie, że większy stres mam rozmawiając w języku obcym w Polsce, zwłaszcza z Polakami w towarzystwie obcokrajowca niż zagranicą, tam jakoś nie przejmuje się, że idzie mi gorzej, że zrobiłem błąd czy musiałem dłużej pomyśleć na słowem