Wpis z mikrobloga

Planuję za miesiąc wybrać się do Genewy (Szwajcaria) na 2 dni czyli na 1 noc.
Hostel 150zł - drogo jak na hostel ale to w końcu Swiss także dla lokalnego to jak pewnie 15zł ( ͡º ͜ʖ͡º)
Główne pytanie, jak cenowo na miejscu i ile mniej więcej wydam na jedzenie + pamiątki (magnes na lodówkę + kubek + Szwajcarskie czekolady)? Jakie czekolady polecacie? Ile kosztuje Kebab i gdzie dobrego zjem? Jakie atrakcje polecacie?
#szwajcaria #genewa #podroze #podrozujzwykopem #slodycze #jedzenie
  • 23
@Marcinowy nie wiem, nie pływałem. Wiem, że można podejść pod samą fontannę takim pomostem i to tyle. Jadłem całkiem dobre calzone - w sumie moje jedyne w życiu, gdzieś w granicy 15-20 franków. W Macu zjadłem za franków 25? I w ogóle mi ten burger nie smakował.
@Marcinowy w życiu. A z czekoladą to byłem w sklepie firmowym w centrum handlowym, jakiejś ichniejszej rodzinnej firmy i zjadłem z tabliczkę zanim wybrałem. Bardzo profesjonalna obsługa. Także nie kupuj Lindta tylko idź do sklepu i pogadaj.
@Marcinowy: Czekolada Läderach - 6 CHF / 100 g, najdroższa ale najlepsza ( ʖ̯) kebs za 15 pewnie, możesz w Migros Restaurant coś też zjeść tanio, magnes 5-10, kubek pewnie 10-20, jezioro to koniecznie jak będzie ciepło. W Zurychu jak kupisz bilet na komunikację miejską na strefę główną + jeszcze dwie to statek za darmo. Godzinny kurs chyba z dyszka byłaby, chyba że masz i
@Marcinowy: Powinny być w supermarketach. Znajdziesz jeszcze takie podłużne ni to batony, ni to pralinki ("La branche originale") za ok 1,5CHF też są ciekawe ale nie tak dobre jak czekolada mleczna (różowa) lub z orzechami ( ͡° ͜ʖ ͡°) (niebieska)
@Marcinowy: Po jeziorze to nie promy, tylko takie wodne autobusy. 4 linie. Cena biletu 3 chf (ważny godzinę).
Najlepszy kebab to rue de berne, drugi lokal z kolei jeżeli idziesz od strony dworca.
Czekolada to polecam tutejsza Favarger. Nawet mizesz ja zwiedzić. Mieści się w Versoix
@reflex1 Ten bilet na autobus wodny kupuje se w automacie czy w u "kierowcy"? Można karta czy tylko gotówka?
Słyszałem że podobno jak się ma kupione 2h bilet na komunikację miejską to ten wodny jest za free prawda? ;-)
Widzę że testowałes lokalne Kebaby :-D
Jak cenowo wychodzą? (Rollo)
Jaka jest minimalna dostępna kwota wypłaty w bankomacie? 5 CHF czy 20 CHF?
@Marcinowy: W automacie. To jest taki sam bilet jak na normalne autobusy. Możesz na nim jechać tez pociągiem w obrębie Genewy. Masz tez bilet dzienny za 9 chf (w niedziele ważny na dwie osoby). Możesz płacić karta, albo gotówka (również SMS ale tylko ze szwajcarskich numerów).
Jeżeli lecisz tutaj samolotem, to przy wyjściu ze strefy bagażowej masz automat z darmowym biletem (ten sam na autobus i pociąg) ważnym 90 minut.
Kebab
@reflex1 Tak samolotem będę leciał z Wawy.
To spoko opcja wtedy jak za free jest bilet na komunikację miejską ( ͡º ͜ʖ͡º)
Myślałem że ten Unijny Roaming będzie działa w CH a tutaj jednak nie :(
Wolałbym być jednak niezależny pod tym względem. Jaka sieć polecasz i jak cenowo to wygląda na kartę? Tak z 0.5-1GB mi wystarczy.