Wpis z mikrobloga

#samobojstwo
#depresja
Ostatnio miałem okazję pogadać z znajomym z liceum na temat tego jak mu się wiedzie , po jakimś czasie zeszliśmy na temat samobójstw młodych osób z naszego miasta w wieku 15-25 lat. Niektóre powody wydają się dość smutne.

Chłopak , 100% z matury rozszerzonej.Nie zdał testów psychologicznych na studia.Sznur

Dziewczyna , piąty miesiąc ciąży. Tabletki nasenne

Chłopak , prześladowany za bycie gejem. Wanna i suszarka

Chłopak, śmierć młodej żony i dziecka. Pistolet na gwoździe

Chłopak , zawód miłosny. Celowe zderzenie z drzewem

Chłopak, prześladowany za bycie rudym. Sprowokował jadowitego pająka do ugryzienia go (chodował je ) , tabletki.

Dziewczyna, śmiertelna choroba w młodym wieku. Jej rodzicie chcieli brać kredyt by wydłużyć jej życie o kilka miesięcy , nie chciała ich zadłużać. Pociąg

Chłopak , wykluczony przez rodzinę za przyznanie się do bycia niewierzącym. Upadek z wysokości.

Czasem się zastanawiam czy takim ludziom można było pomóc , zareagować wcześniej . Oprócz tych przykładów zauważyłem że ogrom ludzi balansuje na granicy życia i śmierci. Piją nałogowo nie dla przyjemność , ale z nadzieją że usną w błogim stanie i już się nie obudzą. Podejmują inne uzależnienia które również szkodzą zdrowiu , jednak jest coś co ich jeszcze powstrzymuję. Najgorzej jest kiedy osoba która nie wygląda na taką z problemami robi ten krok.

#przemyslenia
  • 50
Najsmutniejsze jest to, że ludzie mają tak słabą psychikę, że dla nich samobójstwo to coś jak dla mnie mycie zębów. Szczególnie ten pierwszy, 5 i 6 przypadek.


@Marek1991: To nie jest kwestia słabej psychiki!!! Nikt nie decyduje się odebrać sobie życia z błahych powodów - samobójstwo to nie fanaberia. Powody dla Ciebie mogą wydawać się błahe, ale to nie znaczy, że takie są w rzeczywistości - nie wiesz, jakie były rzeczywiste
Ja chciałem zabić się już kilka razy. Ale ciągle odchodziłem od tego pomysłu bo mama byłaby smutna ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@zetka26: Masz, zadzwoń:
https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyjne

Nie ignoruj proszę tego, bo to nie grypa i sama nie przejdzie. Lepiej, byś szukał pomocy teraz, kiedy jesteś jeszcze na chodzie, niż abyś wylądował w szpitalu...

O zdrowie psychiczne należy dbać tak samo, jak o fizyczne. Jak coś boli, idziesz do
@Pejnkiller ten chłopak ze 100% z matury mógł paść ofiarą własnej ambicji. Niekoniecznie rodziców. Mogło być tak, że rodzice chcieli zrobić z niego np. fryzjera mówili mu, że na studia na pewno się nie dostanie bo jest za głupi itp., a on próbował się z tego wyrwać. Pracował mocno sprzeciwiając się rodzicom na tak wysoki wynik maturalny. Po czym odpadł na czymś tak banalnym (według niego) jak test psychologiczny. Nie widział innej
Chłopak , prześladowany za bycie gejem. Wanna i suszarka

@obecny_duchem: A mi znajomy mówił, że znał takiego chłopaka, którego prześladowali Polacy za to, że nie chodził do kościoła, aż w końcu wypił butelkę octu i się rozpuścił. No tak było, nie zmyślam.
Oprócz tych przykładów zauważyłem że ogrom ludzi balansuje na granicy życia i śmierci. Piją nałogowo nie dla przyjemność , ale z nadzieją że usną w błogim stanie i już się nie obudzą.


@obecny_duchem: Oto toto. Są dwa typy samobójstw: szybkie i powolne. Czyli "zapijanie się na śmierć"...