Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2058
Właśnie oglądam program o dziecku z wadą genetyczną. Kubuś jest niewidomy i niesłyszący, ma wiele wad narządów wewnętrznych i szkieletu.

Kubuś jest najdłużej żyjącym dzieckiem z taką wadą genetyczną.


Dlaczego jako ludzki gatunek odrzuciliśmy selekcję naturalną i podtrzymujemy takie przykre błędy natury? Przecież to dziecko cierpi, nie ma żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym, żadnej szansy na życie choćby zbliżone do normalnego.

#niepopularnaopinia ?
  • 185
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NacpanaKislem: No tak samo jak te zbiórki, ostatnio widziałam na jedno dziecko, które ma bliźniaka. No i teraz nie dość, że pakują nie wiadomo hajsu, a potem pewnie ten dzieciak i tak będzie niesamodzielny przez resztę życia, to jeszcze ten drugi bliźniak na tym traci. Pewnie chce zabawkę, czy coś to tylko "nie mamy na Ciebie pieniędzy, bo Twój braciszek/Twoja siostrzyczka potrzebuje rehabilitacji".
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem: dlatego jestem za aborcją i sam bym chciał się nie urodzić, gdybym nie miał szans na normalne funkcjonowanie albo miałbym doprowadzić do rodziców skrajnej biedy.
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem:
1. Czy para wiedziała o uszkodzeniu płodu?
2. Jeśli wiedziała, to czy powinniśmy decydować za nich o aborcji?
3. Jeśli NIE wiedziała, czy powinniśmy wspierać finansowo tę parę (zasiłki)?

Odpowiadając dlaczego odrzuciliśmy selekcję - z powodu dobrobytu, polityki socjalnej i współczesnej moralności/etyki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@NacpanaKislem: Myślę, że fajnie pokazuje taką sytuację serial netfliksowy "the sinner", jedna z sióstr też jest poważnie chora i właśnie też uważam, że to absurd. Ja bym nie chciała urodzić dziecka, które wiem, że miałoby cierpieć całe życie a ja razem z nim.

Ostatnio w kolejce do lekarza zagadała do mnie starsza Pani lat 80+. Żaliła się, że razem z mężem mają w domu niepełnosprawnego syna i ona się o
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem: Ponieważ takie dziecko trzeba ochrzcić! Żeby doznało łaski (za cołaski). A jak w końcu umrze, to trzeba go pochować, za cołaski oczywiście... I tak się dzieje życia cud...
  • Odpowiedz
@duza_babka:

lol, bo nie jestesmy zwierzętami? Jak ktoś ulegnie wypadkowi to też mamy nie ratowac, bo selekcja naturalna?


Jeżeli wiadomo od początku, że ten człowiek będzie miał np. uszkodzony mózg i nie będzie świadomy ani zdolny do komunikacji (według mnie) nie powinno się podtrzymywać go przy życiu. Ale to też inna kwestia, kiedy rodzina żyje z kimś x lat i NAGLE ktoś ma wypadek, a co innego, kiedy od któregoś
  • Odpowiedz
Dlaczego jako ludzki gatunek odrzuciliśmy selekcję naturalną i podtrzymujemy takie przykre błędy natury?


@NacpanaKislem: bo wymyśliliśmy medycynę, przecież medycyna w większości to odrzucenie selekcji naturalnej. Małe dziecko ma wadę serca - #!$%@? zoperujemy, no i dzięki operacji dziecko może żyć i dalej przekazać swoje słabe geny.

Medycyna w dużej mierze blokuje ewolucję, bo ewolucji bardzo pomaga selekcja naturalna.
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem To wszystko przez propagandę kościoła katolickiego, który głosi o tym że trzeba chronić wszystko co żyje, włącznie z płodem którego narodziny mogą zagrozić zdrowiu lub życiu matki, lub dzieckiem które ma poważne wady i nie może normalnie funkcjonować
  • Odpowiedz
@PROstak:

1. Czy para wiedziała o uszkodzeniu płodu? 2. Jeśli wiedziała, to czy powinniśmy decydować za nich o aborcji? 3. Jeśli NIE wiedziała, czy powinniśmy wspierać finansowo tę parę (zasiłki)?


1. Nie wiem, nie powiedzieli tego w
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem: Nie mogę się zgodzić, NIE można decydować za kogoś. Podjęto taką decyzję to niech się trzymają wszystkich ich konsekwencji.
Tylko teraz pojawia się pytanie, co zrobić z dzieckiem które się urodziło bo rodzice chcieli, ale nie mają np. funduszy na utrzymanie. W normalnych warunkach przychodzi pani z opieki społecznej i zabiera dziecko. Tutaj nie wydaje się to być dobrym pomysłem.
  • Odpowiedz
@PROstak:
Każdy takim rodzicom współczuje, dziecku też współczują, ale "każde życie jest ważne, nie można bawić się w Boga". Może decyzja rodziców nie jest szczera, tylko pod wpływem nacisku społeczeństwa i braku możliwości musieli wydać takie dziecko na świat?

@Blaskun:

Czemu cierpi? To bolesne wady genetyczne? Jeśli nie, to nie cierpi, bo jego stan jest dla niego naturalny. Nie zna innego zycia, a
  • Odpowiedz