Wpis z mikrobloga

@krysztian: Rysunek świetny. Niestety przypomina mi popularne wyobrażenia Ciri, jakie można znaleźć łatwo w internecie. To jest jej wygląd z gry? Nie wiem, bo znam tylko książkę. Zawsze zastanawiało mnie skąd ten makijaż na oczach - tak mocno na czarno. W książkach raczej nie było nic o tym.
Jeszcze pytanie niezwiązane: skąd ona miała tę bliznę na twarzy? Nie pamiętam dobrze. To Bonhart jej zrobił? Ale jak?
@woda48: Nie pamiętam. Fakt, że luźno się prowadziła: narkotyki, kochanka... Wyzywający wygląd i makijaż w sumie pasuje. Nie mówię, że to jest jakieś super ważne. Może i rzeczywiście opisany jest taki właśnie jej wygląd w sadze (cyklu). Trochę mnie jednak drażni, że taki jej wizerunek jest dominujący, albo właściwie jedyny w internecie. Ale przecież hanza Szczurów to tylko pewien etap w jej życiu. Bardzo ważny, ale jest coś więcej.
@putli: To musiało być chyba w Pani Jeziora, albo gdzieś pod koniec sagi? Przepraszam, że tak drążę temat, ale zależy mi, żeby ustalić, czy ten powszechny wizerunek jest zgodny z przedstawionym w książce. Sprawdzę, przeczytam jeszcze raz. Mam bowiem zupełnie inne wyobrażenie i zastanawiam się dlaczego.