Wpis z mikrobloga

Powiem tak, denerwuje mnie to najeżdżanie na ludzi biorących sterydy. Nie chodzi mi o sportowców zawodowych w dyscyplinach, gdzie zabronione jest wspomaganie - bo tam to łamanie zasad. Natomiast pozostali ćwiczący ludzie, którzy decydują się na środki dopingujące nie są w żaden sposób gorsi. Chyba tylko w Polsce jest tak, że każdego kto jakoś ponadprzeciętnie dobrze wygląda nazywa się sterydziarzem. Czytając anglojęzyczne fora nie spotkałem się z takim zjawiskiem. Przecież wiadomo, że trenując na sucho dojdziemy w końcu do momentu gdzie dalej nie pójdzie, ani sylwetka, ani siła. Nie utniemy bf. Nie da się i tyle. Jak chcesz wyglądać jak Lazar Angelov czy siadać te 200kg to bez wspomagania się zesrasz prędzej.

Powiedzmy sobie to otwarcie - STERYDY NIE CZYNIĄ NIKOGO GORSZYM.

Stop prop shaming.

Tylko 2x ale.

1. Nie dotyczy to sportów gdzie jest to zakazane. Chociaż kwestią dyskusyjną jest czy powinno tak być, skoro wszyscy wiemy że takie sporty jak kolarstwo czy podnoszenie ciężarów to wyścigi laboratoriów o to, kto wynajdzie lepsze środki, które jeszcze nie są zakazane. Oraz inne wałki. Powinno się skończyć z tą hipokryzją i podzielić sporty na federacje akceptujące doping jak i na te wolne od dopingu. Tak jak jest w #trojboj. Obecnie walka z dopingiem w sporcie to porażka. W zawodowym koksu większość sportowców.

2. Osoby, które nie są zawodowymi sportowcami ale zwykłymi trenującymi i kłamiące w żywe oczy, że nie kłują to rak. Nie wiem po co to robią jednak jak pisałem wyżej, mam wrażenie że w Polsce to zjawisko jest większe niż za granicą.

A tak w ogóle to uważam, że HGH powinno być dostępne dla każdego. Pozdrawiam wszystkich sportowych świrów.

#silownia #sterydy #mirkokoksy #doping
FEEDYOURHEAD - Powiem tak, denerwuje mnie to najeżdżanie na ludzi biorących sterydy. ...

źródło: comment_q4g2JnjRHvRcb4Dwbi2V9g9DAoAKkz2u.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@FEED_YOUR_HEAD: wiesz czym różni się PL od reszty świata? U nas każdy kreuje się na naturala i typa z boskimi genami pozwalającymi na idealne mięśnie na kurczaku i ryżu. Na zachodzie każdy ci powie ze tak i tak wyglada bo bierze takie a takie dawki towaru. Wiec nie bij piany jak nie wiesz o co chodzi.
  • Odpowiedz
czy siadać te 200kg to bez wspomagania się zesrasz prędzej.


@FEED_YOUR_HEAD: 210kg to ja naturalnie wyciskam na klatkę :), w siadze jedynie 285kg robię no ale to przez mały staż w siadach, bo nawet 3 lata jeszcze nie minęły.
  • Odpowiedz
@FEED_YOUR_HEAD ależ w pewnym sensie są gorsi. Podziw i szacunek zbierasz nie tylko samym efektem ale ilością wysiłku i wyrzeczeń jakie Cię to kosztowało. Dlatego ludzie dalej szanują niepełnosprawnych sportowców dlatego rywalizacja na poziomie amatorskim też ma sens.
W momencie gdy idziesz na skróty to nie włożyłeś tyle wysiłku i należy Cię się mniej szacunku :)
  • Odpowiedz
@FEED_YOUR_HEAD: Mam do Ciebie pytanie, nie musisz na nie odpowiadać.( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy twoim zdaniem osoby biorące sterydy poza kontrolą lekarza, powinni płacić wyższą składkę zdrowotną niż reszta populacji ? Dlaczego pytam, bo większość osób sięgających takie środki to niedoświadczeni ludzie z zakresie farmakologii.(sprostuj mnie jeżeli się mylę odnośnie świadomości) zamiast sobie pomóc, mogą sobie wyrządzić większą krzywdę. https://www.sfd.pl/art/Lifestyle/Kultury%C5%9Bci%2C_kt%C3%B3rych_zabi%C5%82a_farmakologia_-a1728.html
  • Odpowiedz
@Kasahara: Ale nie aż tak duże. Dobiłem do 40 cm w bicku i 126 w klacie, jak przestałem ćwiczyć długi czas to spadło do 37 a po dwóch tygodniach ćwiczeń znów wskoczyło 39. Mam znajomych którzy się wspomagali, wyglądali lepiej niż ja a teraz wyglądają jak szczypiory. Nie wspomnę o depresji jaką mieli po zakończeniu cyklu jak zaczęły się spadki.
  • Odpowiedz
@S_____: Chorowałem 3 tygodnie, byłem na ujemnym bilansie kalorycznym i praktycznie nic nie ćwiczyłem (jakieś podciąganie i pompki jak się lepiej czułem) i nic nie poleciało z łapy.
  • Odpowiedz