Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że masz mieszkanie dwupokojowe i chcesz je wynająć.
Czy wynająłbyś/wynajełabyś takie mieszkanie rodzinie z dzieckiem?
Ostatnio chodzę po grupach i widzę ciężki ból dupska i wyrzuty do wynajmujących za odmawianie par z dziećmi.
Czy to uzasadniony lęk?
#prawo #pytanie #ankieta #mieszkanie #wynajem

wynajmiesz mieszkanie parze z dziecmi?

  • TAK 23.8% (95)
  • NIE 66.9% (267)
  • POD WARUNKIEM: (w komentarzu) 9.3% (37)

Oddanych głosów: 399

  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoplanaLodz: przynoszą od notariusza pismo,że w razie nie wywiązywania się z umowy jest ich gdzie eksmitować i tyle. Z tego co wiem notariusz bierze od 50-100zł za takie coś.
  • Odpowiedz
@motaboy: dobrze zrobil, przez sad to moga byc i 2 lata - przez ten czas nie tylko nie zarabiasz na wynajmie, ale tez placisz prawnikom i oplaty zwiazane z mieszkaniem (wody i pradu odciac nie mozesz)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GoplanaLodz: W Polsce, rodzina z dzieckiem jak szuka czegoś do wynajęcia, to oznacza, że nie jest u nich dobrze z pieniędzmi. Z jednej strony mają dodatkowy wydatek w postaci dzieciaka, z drugiej jakby im się powodziło to by nie wynajmowali tylko szarpnęli na kredyt na mieszkanie, co by dzieciak miał zapewnione długotrwałe zamieszkanie na swoim. Z doświadczenia wiem, że takie rodzinki wynajmujące dość szybko zaczynają mieć problemy z płaceniem.

Wynajem
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: To czy i komu wynajmujesz jest tylko i wyłącznie twoim prawem. Ja wynajmuję mieszkanie od 2 lat. Oczywiście na podstawie o umowę najmu okazjonalnego, to całkiem sporo podejrzanego elementu odstrasza.
Umowa powinna myć maksymalnie restrykcyjna, najemca nie ma prawa na jakąkolwiek strukturalną zmianę w mieszkaniu bez twojego pisemnego pozwolenia. Umowę dajesz też do wglądu potencjalnym najemcom co też odfiltrowuje niektórych.

Zacznij od konkretnego ogłoszenia. Napisz co jest przedmiotem najmu, jaka kaucja, jaki okres, terminy płatności. Niech chętni przyjdą, obejrzą, porozmawiasz, czasem da się wyczuć patologię i delikatnie odmawiasz.

Ja akurat trafiłem na fajną młodą parę która od roku ma małego bobasa i nie mam z nimi żadnych problemów z czego się
  • Odpowiedz
W USA często żądają np. wyciągów z kont (bieżących i oszczędnościowych), opinii z pracy i od poprzednich właścicieli


@motaboy: to chyba jak masz niski credit score, może, w każdym razie wynajmowałem w wielu miejscach i wszędzie był tylko 'background check' i sprawdzenie credit score. Opinii z pracy? :> W jakim stanie tak?
  • Odpowiedz