Wpis z mikrobloga

Załóżmy, że masz mieszkanie dwupokojowe i chcesz je wynająć.
Czy wynająłbyś/wynajełabyś takie mieszkanie rodzinie z dzieckiem?
Ostatnio chodzę po grupach i widzę ciężki ból dupska i wyrzuty do wynajmujących za odmawianie par z dziećmi.
Czy to uzasadniony lęk?
#prawo #pytanie #ankieta #mieszkanie #wynajem

wynajmiesz mieszkanie parze z dziecmi?

  • TAK 23.8% (95)
  • NIE 66.9% (267)
  • POD WARUNKIEM: (w komentarzu) 9.3% (37)

Oddanych głosów: 399

  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A z ciekawości od każdego tak byś chciał czy tylko od rodzin z dziećmi?


@Micho_master: A dlaczego nie? Co to za problem? Nawet nie muszę sobie tego brać do domu. Przynieś mi to, pokaż, obejrzę sobie i możesz sobie zabrać.

Generalnie osobiście uważam, że powinno się zmienić przepisy odnośnie wynajmu mieszkań co by ułatwiało np. ewentualną eksmisje przed takim "złym najemcą", a przy okazji też może udałoby się wyprowadzić ten rynek z szarej
  • Odpowiedz
przecież mówił, że pół roku nie płaciła czynszu... Miał ją poprosić żeby sama wyrzuciła?


@GoplanaLodz: Ustalmy coś - kobieta miała w---------ć - zgadzam się.

Co na temat wypowiedzenia i eksmisji mówiąc przepisy? Czy właściciel mógł się tak zachować, czy złamał prawo? Przestępstwo czy wykroczenie nieukarane przestaje nim być? ;-)
  • Odpowiedz
@motaboy: Chore przepisy, wymuszają chore reakcje. Właśnie tego chcę uniknąć. Nie jestem złym człowiekiem, sama wynajmuję mieszkanie za granicą i nie wyobrażam sobie bezpodstawnej eksmisji. (tutaj mieszkanie znaleźć to rzecz prawie niemożliwa, a sama walczę z sąsiadem od jakiegoś czasu). I rozumiem, że z dzieckiem może być ciężko... Ale no, chcę mieć spokojną głowę. I dlatego pytam się, czy to tylko przesądy, czy rzeczywiście nie można szybko zdalnie nic z
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: Ale to już chyba wtedy jest problem najemcy i osoby która poręczyła. Ty wchodzisz, wymienasz zamki i olewasz sprawę - w tej formie Ci wolno, a jak normalnie wynajmiesz to jak trafisz na upartego to nic nie zrobisz.
  • Odpowiedz
A dlaczego nie? Co to za problem? Nawet nie muszę sobie tego brać do domu. Przynieś mi to, pokaż, obejrzę sobie i możesz sobie zabrać.


@motaboy: A nic ciekawiłoby mnie to. Jakby ktoś poprosił mnie o takie coś to pewnie sam poprosiłbym go o przyniesienie opłaconych rachunków za ostatni rok (za to mieszkanie), zapłaconego podatku od wynajmu :).

Generalnie uważam że Polacy mają tendencję do narzekania a bardzo często nie wykorzystują możliwości, które już teraz daje im prawo.

Sprawy które są prowadzone przez prawników idą znacznie szybciej niż te, gdzie strony tłumaczą przed sądem "na chłopski rozum" jak to
  • Odpowiedz
Jakby ktoś poprosił mnie o takie coś to pewnie sam poprosiłbym go o przyniesienie opłaconych rachunków za ostatni rok (za to mieszkanie), zapłaconego podatku od wynajmu


@Micho_master: To żaden problem. Proszę uprzejmie. :-)
  • Odpowiedz
@Micho_master: wydaje mi się, że szybko być stracił szansę na takie mieszkanie. :D Wydaje mi się, że o rachunki i KW można zapytać. ale to wszystko...


@GoplanaLodz: Też mam wrażenie że ten podatek by go wyeliminował jako potencjalnego najemcę w wielu przypadkach, ale co kto lubi. :-)
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: wynajem okazjonalny - umowa notarialna, wskazanie miejsca potencjalne eksmisji, zgoda właściciela tego miejsca na eksmisję w razie niedotrzymania warunków umowy
  • Odpowiedz
Też tak myślę, jednak z tego co pamiętam, to przepisy miały wejść JESZCZE gorsze.


@GoplanaLodz: Dlatego uważam, że powinny wejść w życie jakieś dodatkowe przepisy odnośnie wynajmu mieszkań, które z jednej strony zapewniałyby ochronę lokatora przed nieuczciwymi wynajmującymi a z drugiej strony właścicieli mieszkań przed ewentualną długą walką z eksmisją nieuczciwego najemcy.
  • Odpowiedz
@MatkaBuldoga: Skoro już i tak nie ma umowy o najem, to mogłam do mieszkania z kolegami wrócić, czy nie?:)
Właśnie widziałam bulwers na jednej grupie " A co mam dzieci wyrzucić" xd Dlatego wpadła mi do głowy ta ankieta.
@motaboy: No pewnie tak. Trochę to Polskie myślenie. "Złodziej na mnie zarobi, ale podatku nie płaci? "
@Micho_master: Chyba nie w tym życiu :(
  • Odpowiedz