Wpis z mikrobloga

Studia w Polsce gówno... Szczególnie techniczne. Wykłada taki doktor jeden z drugim, #!$%@? studenta który rozumie przedmiot i którego wiedza poparta jest doświadczeniem, ale nie pisze na zaliczeniu pamięciówy słowo w słowo z prezentacji szanownego doktora. A szanowny doktor cały semestr czytał na wykładzie ze swojej stuletniej prezentacji której nam nie udostępni, bo "uczelnia nie wyraziła chęci jej kupna" XD Najlepsze są laboratoria xD przedmiot-systemy łączności. Badanie radiostacji vhf, ludzie którzy dostali z wejściówek piątki boją sie podejść do stanowiska pomiarowego, a ćwiczenia robię cały semestr ja poprawiający kazda wejściówkę u szanownego doktora mimo posiadania świadectwa radiooperatora xD Nie wiem, nie umiem łazić za doktorem i wypraszać ocen, może dlatego mnie #!$%@?ą... Beka z politechnicznego betonu którego celem w życiu jest jak najbardziej przeczołgać studenta xD #studbaza
  • 139
  • Odpowiedz
@lubie_rower: U nas na polibudzie był taki młody prowadzący na laborkach, któregoś dnia powiedział nam wprost, że zatrudnił się na uczelni tylko dlatego, że po kierunku który ukończył nie ma pracy w Polsce"
¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@lubie_rower: Na polskich uczelniach bez zmian xD Btw polecam obczaić Ci kurs CS50 Harvarda (oficjalna darmoszka) i zobaczyć jak powinien wyglądać wykład na uczelni wyższej - dla czysto poznawczych kwestii.
A potem ten kwik jakie polskie uczelnie super, bo ich absolwenci osiągają sukcesy za granicą - bo nie mają wyjścia i muszą #!$%@?ć xD
  • Odpowiedz
@lubie_rower: o jak mnie śmieszą tacy jak ty. "JA tu jestem prawdziwym radiowcem, JA się na tym znam, mam w tym doświadczenie. Wy tu wszyscy jesteście z przypadku." I takie dzbany jak ty ZAWSZE #!$%@?ą studia, bo myślą że pozjadali wszystkie rozumy i dlatego się nie będą uczyć, bo to dla debili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
elektronika here, tacy jak ty skończyli się na drugim roku
  • Odpowiedz
@lubie_rower: To ja dodam kilka słów od tego co jest po drugiej stronie barykady ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wróciłem na uczelnię bo lubię uczyć, a w katedrze mamy dużo projektów z przemysłem. Sam trochę studiowałem za granicą, później zrobiłem doktorat we Francji i pracowałem dwa lata we Francji w przemyśle. Niestety obecnie dydaktyka to taki trochę przykry obowiązek i nie ma za to żadnych profitów. Dlatego
  • Odpowiedz
@lubie_rower:
1. naucz się robić notatki, w obecnych czasach to nawet łatwo zrobić zdjęcia wykładów w trakcie, to nie będziesz potrzebował łaski prowadzącego i jego wykładów
2. to że się nie boisz podejść do stanowiska pomiarowego nie znaczy że wiesz co robisz
3. coś mi się wydaje że twoje doświadczenie jest uja warte lub też nie rozumiesz co zrobić na zajęciach i robisz to co nie jest od ciebie wymagane
  • Odpowiedz
Ogólnie polskie szkolnictwo wyższe to jedno wielkie xD. Znam paru doktorantów co coś sobą reprezentują, ale w ogromnej większości to jest szereg dzbanów i niedojd życiowych xD
  • Odpowiedz
@lubie_rower: A jak ma być dobrze,jak za każdego #!$%@? studenta na zaocznych leci kasa.Dziwnym trafem na 4 rok przechodzi powtarzająca się liczba ludzi oscylująca około 17.Już o takich przedmiotach na studiach technicznych jak teologia/WF to nawet nie wspominam xD
  • Odpowiedz
@MadIen oj tak bardzo miałem wielkie wtf słysząc że tablice mamy robić od 1 a nie od 0, całe 4 lata techinkum że w inf od 0 są, a tutaj jak się okazało wielki matematyk który nawet chyba inf nie miał skończonej naucza c#
  • Odpowiedz
  • 3
Mi po egzaminie pan doktor powiedział "Ja wiem że Pan to rozumie ale nie napisał pan tego tak jak w książce". Ręce mi opadły.
  • Odpowiedz
@lubie_rower: Jeden rabin powie tak, drugi powie nie.

Sporo prawdy w tym jest, ale nic nie jest czarno-białe, sam po PWR jestem i w pracy związanej z kierunkiem wykorzystuje z 5% wiedzy zdobytej na uczelni xDDDDD
  • Odpowiedz
@lubie_rower: Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale na kierunkach medycznych jest podobnie #!$%@?.
Tam tez musisz się przebić przez ten postsocjalistyczny beton i gównoprogram nauczania.

Całe szczęścia może z 10% zajęć jest prowadzone na poziomie i coś z tego masz. To jakoś ratuje poziom i podtrzymuje morale. Ale większość czasu to podają Ci przestarzałą wiedzę w nieprzystępny sposób. Coś jakby Ci gówno na widelcu podawali. Ani to przyjemne, ani
  • Odpowiedz
@lubie_rower: @xud9: @iLovePierogi: @SlyszeJakOddychasz: @Passer93:
Od jakiegoś czasu widzę tutaj dość specyficzną modę na mieszanie z błotem studiów państwowych i wychwalanie uczelni prywatnych, oj coś mi się to pokrywa z ich kampaniami reklamowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem kim trzeba być żeby mieć AŻ takie problemy na uczelniach. Co wy tam robicie? Ale tak szczerze.
Jestem na 3 roku jednej z większych Politechnik w Polsce i od momentu jak zacząłem studiować słyszałem o jednej poważnej spinie z prowadzącym - gość z roku niżej ściągał na zaliczeniu. Prowadzący powiedział mu, że do niego ma się już nie zbliżać i zacząć szukać innego prowadzącego, który mu ten przedmiot zaliczy.
Przez te 3 lata została nas mniej niż połowa. Ale jak widziałem ich podejście do nauki, to większość powinna
  • Odpowiedz