Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu nowego samochodu. Wybieram obecnie między Honda civic 4D 1.5 180km benz automat z cvt wersja executive . Vs. Kia proceed 1.6 benz 140km automat wersj GT Line

Jeździłem oboma samochodami i wybór jest naprawdę trudny. Na honde dostalem cenę 102900 brutto a Kia 110500 brutto. Kia różni się od Hondy bagaznikiem (większy) ale nie ma szyberdachu, pełnej skóry i cyfrowych zegarow w tej opcji.
A tak to raczej to samo wyposażenie.

Kia ma gwarancje 7 lat Honda 3 plus 2 po rozszerzeniu.

Ktoś z was może używa tych modeli z 2018 i ma jakieś ciekawe uwagi?
- Mazda 6 wykracza poza moje możliwości finansowe.

#motoryzacja #honda #kia #civic #ceed #proceed
  • 55
@stannis: Propozycje były różne.

W jednym salonie usłyszałem to co Ty, tzn. "że nie będzie mi się to opłacało bo 18-calowe felgi kosztują krocie, a opony lepiej wziąć z serwisu oponeo (z którym dealer podobno nie jest w stanie cenowo konkurować)".

W innym, że niestety nie mogą mi nic zaproponować, bo do wersji GT Kia nie udostępniła jeszcze oficjalnego katalogu akcesoriów.

W jeszcze innym powiedziano mi, że "oryginalnych" felg Kii (takich,
Jeśli masz bliżej 190cm to szczerze odradzam.


@Eco999: Pozwolę sobie się nie zgodzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam ok. 185 cm i na fotelach siedziało mi się wygodnie (są wystarczająco długie i szerokie). Jedyny minus to nieco utrudnione wsiadanie/wysiadanie (obstawiam, że bardzo szybko zniszczę wystający lewy boczek). Niewygodne były natomiast "kubełki" w Megane - tam jest już ekstremalnie ciasno.

i auto na lubelskie dziury


@stannis: Spróbuj
@stannis E46 coupe, 2004 polift. Zawieszenie z M pakietu bez żadnych modyfikacji, ale w stosunku do zwykłego jest: obniżone, krótsze sprężyny, nieco inne wahacze itp. No, jest dość twardo, chociaż kostkę np ładnie tlumi. Ciężko mi powiedzieć jak to się ma do MiTo. Więcej chyba podpowiedzieć nie mogę. Felgi trochę poobcierane mimo opon z ochroną rantów. Taki los jeżdżąc po Wrocławiu. Można regenerować, ale chyba sprzedam tak jak jest. Też bym chętnie
@Student_AWAS: @BOYAR: Mi ukradli tę Hondę zza bramy. Na podwórku xD Także Elo i tak ukradną. Bearlock + odcięcie na zapłonie + gps. Generalnie autko polecam, ale ja miałem sport+ w manualu z tym silnikiem. Super się zbiera. Kia zamula. Ten civic to jednak 1/4 mocy więcej. Potrafi to uratować dupe. Szybsza reakcja na drodze itp.
@Cayar
@Sm3rf1k
@winda_orbitalna
@Student_AWAS
@WydajnaJednostkaIndywidualna
@honda2137
@n1craM
@vegeciak
@Eco999
@stannis
@WujekRada

No więc tak. Stanęło na Mazdzie 2.0 165km benz. Kombi w automacie.

Wersję białe skóry kolor Titanium (zlotawy brąz?)
- Zabezpieczenie podwozia 600pln upust
- BEARLOCK za 1pln

Wszystkie promocje ktore obecnie są dostępne :

Dotyczy modeli wyprodukowanych w roku 2018

Lakier metalizowany za 1 PLN
Promocyjne finansowanie
Komplet opon zimowych 17" za 1 PLN
Komplet felg aluminiowych 17" za 1
@BOYAR: gratuluję :). Sam bym Mazdy nie kupił, ale ja, to ja - ważne, żebyś Ty był zadowolony.

Co do konserwacji podwozia, to mądry ruch, choć nie wiem, na ile starannie to robię i rozumieją przez podwozie, bo, by zrobić to dobrze, to same środki mogą kosztować z 200-300zł - a roboty trochę może być, bo trzeba by zdjąć wszystkie nadkola, a także psiknąć w profile zamknięte progów.

Bearlock - ja
@Student_AWAS zapomnialem. Nowe mazdy maja nowy immobiser Omega który wymaga aby brylok był w samochodzie aby go odpalic. Więc jest to kolejne zabezpieczenie. To i bearlock powinny zniechecic złodzieja przez wydluzenie czasu.

Myślałem też o GAP ale muszę sprawdzić jaki to koszt i na jaki okres
@BOYAR: ten immo omega to po prostu dość fajna nazwa dla alarmu, do tego jest to zabezpieczenie montowane przez dealera - na pewno pomoże, ale jak mówię - na wszystko jest antymetoda :]. Weź lepiej ubezpieczenie i śpij spokojniej.