Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu nowego samochodu. Wybieram obecnie między Honda civic 4D 1.5 180km benz automat z cvt wersja executive . Vs. Kia proceed 1.6 benz 140km automat wersj GT Line

Jeździłem oboma samochodami i wybór jest naprawdę trudny. Na honde dostalem cenę 102900 brutto a Kia 110500 brutto. Kia różni się od Hondy bagaznikiem (większy) ale nie ma szyberdachu, pełnej skóry i cyfrowych zegarow w tej opcji.
A tak to raczej to samo wyposażenie.

Kia ma gwarancje 7 lat Honda 3 plus 2 po rozszerzeniu.

Ktoś z was może używa tych modeli z 2018 i ma jakieś ciekawe uwagi?
- Mazda 6 wykracza poza moje możliwości finansowe.

#motoryzacja #honda #kia #civic #ceed #proceed
  • 55
: Ja bym brał Hondę. Tylko czemu automat... Ja to bym nie mógł :-)

@Cayar
Zdecydowana większość przebiegu to ruch miejski często w korkach więc start stop i automat to must have. A na trasie jakoś mnie to nie boli bo samochody zbierają się seansownie. Od 10 lat mam automat fakt że 220km ale nie widzę siebie w manual którym jezdzilem parę lat i mialem dość
: Mazda niby fajna, ale wolałbym (i zresztą kupiłem) Optimę :) - Honda ma też inny infortaiment, imo gorszy i mniej responsywny, nie wiem też, czy ma Android Auto, a ten jest całkiem fajny.
@Student_AWAS

Honda ma android auto ale zablokowany. Panowie z salonu powiedzieli ze można to odblokować bez utraty gwarancji. Kia ma to w standardzie. Optima trochę za drogo wychodzila.

Nie chcę przekroczyc 120k a muszę doliczyc bear lock na
@BOYAR: jak ruch miejski to uważaj na 7DCT - to nie jest zła skrzynia, ale nie lubi - jak każda DSG/DCT tzw creepingu - czyli pełzania, poruszania się po puszczeniu hamulca. W korkach należy ruszać zdecydowanie, z dodaniem gazu (oczywiścei w granicach rozsądku), chodzi o to, by ograniczyć uślizg sprzęgła.

CVT (bo chyba taka jest w Hondzie) nie ma tego problemu, co nie znaczy, że jest wolna wad, są całe litanie
@BOYAR: BEARLOCK ?xD rozumiem, że chodzi o ubezpieczenie? bo jeżeli o zabezpieczenie auta, to mam mieszane uczucia ¯\_(ツ)_/¯.

O ceramice i innych się nie wypowiadam, ale kolega to położył i efekt chyba jest :). Ja się ograniczam do czystego środka, na zewnątrz auto zbyt dużo przebywa, bym się tym przejmował.
@Student_AWAS

Ciekawa uwaga co do tych skrzyn w korkach. Odnosnie cvt to sporo poprawili i to są zupełnie inne cvt niż w no toyocie. Patryn w recenzjach na YT mówił że gdyby mu nie dali znać że to cvt to miałby problem z odroznieniem od dsg. Jest tak zaprogramowana że nie ma już przeciagania na max obrotach jest symulacja zrzucania biegów itd
BEARLOCK ?xD rozumiem, że chodzi o ubezpieczenie? bo jeżeli o zabezpieczenie auta, to mam mieszane uczucia ¯_(ツ)_/¯. @Student_AWAS To obecnie jeden z najbardziej niezawodnych sposób zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą no chyba że wezmą na lawete. W czasach gdy samochód kradnie się ponizej 1 minuty, takie zabezpieczenia to must have jeśli twój samochód jest na liście tych bardziej popularnych
https://www.niedzwiedz-lock.pl/blog/jak-zabezpieczyc-samochod-z-automatyczna-skrzynia-biegow-prze-kradzieza/
@BOYAR: na razie mam AC, Kia czy Hyundai jet jednak mniej popularna wśród amatorów cudzej własności, przynajmnije w PL, bo w Rosji to chyba najbardziej popularne marki do kradzieży ¯\_(ツ)_/¯.

Co do kradzieży poniżej 1 minuty, to pewnie mówisz o walizce - proste rozwiązanei, kluczyk w alumuniowe pudełko i po kłopocie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - to jest chore, że niby wygoda, ale trzeba więcej kombinować z
@BOYAR: co do blokad skrzyń, to moje zdanie jest serio sceptyczne, ale jak chcesz :). Najlepiej trzymać na podwórku, niestety, statystyka mówi jasno, że podwórko+garaż bardzo ogranicza ryzyko kradzieży. Wiadomo, że auto musi jeździć, ale ja bardziej poruszam się między miastami, niż w mieście, więc trochęinaczej na to patrzę - a pracę mam de facto w domu :).

Tutaj jakaś blokada, polecam cały ten kanał, testują różne zabezpieczenia i pokazują jak