Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu nowego samochodu. Wybieram obecnie między Honda civic 4D 1.5 180km benz automat z cvt wersja executive . Vs. Kia proceed 1.6 benz 140km automat wersj GT Line

Jeździłem oboma samochodami i wybór jest naprawdę trudny. Na honde dostalem cenę 102900 brutto a Kia 110500 brutto. Kia różni się od Hondy bagaznikiem (większy) ale nie ma szyberdachu, pełnej skóry i cyfrowych zegarow w tej opcji.
A tak to raczej to samo wyposażenie.

Kia ma gwarancje 7 lat Honda 3 plus 2 po rozszerzeniu.

Ktoś z was może używa tych modeli z 2018 i ma jakieś ciekawe uwagi?
- Mazda 6 wykracza poza moje możliwości finansowe.

#motoryzacja #honda #kia #civic #ceed #proceed
  • 55
@BOYAR: A i żeby nei było, elektryczny lewarek w żaden sposób nie przeszkodzi w kradzieży auta :) - raczej ją jeszcze ułatwi, bo wystarczy sama autoryzacja przez walizkę i odjazd :-].

Jak chcesz fajne zabezpieczenie, to albo te aluminiowe boxy na kluczy, ew blokada pedałów, ale nie jakaś sklepowa, a najlepiej zrobiona "u kowala", z zamkiem od tyłu. To jest dobre zabezpieczenie, szkoda, że po dwóch uzyciah pewnie rzucisz w kąt,
tak GT Line z zmienionym lakierem oraz pakiet zimowy i pakiet bezpieczeństwa


@BOYAR: Dobrze liczę? 104990 (1.4 140KM DCT) + 2300 (lakier metalik) + 2000 (pakiet zimowy) + 4000 (pakiet bezpieczeństwa) = 113290. Tobie zaproponowali cenę 110500, czyli ok. 2,5% rabatu?

Pytam, bo w najbliższym czasie planuję zakup Ceeda GT (hatchback) 1.6 204KM i mi w zależności od salonu (odwiedziłem kilka) proponowali od 2 do 3,5%. Podobno mają tylko 5% marży,
@vegeciak: zgadza sie. Slyszalem podobna historie odnosnie grup zawodowych itd. W hondzie dostalem 12% rabatu na cene samochodu ale fakt ze to rocznik 2018 gotowy do odbioru a nie z produkcji.

Nawigacji nie chce bo android auto jest w standardzie wiec wole google maps. Pakiet zimowy bardzo mi sie podoba, ale co do przedniej szyby i tych paskow, to chyba nie bardzo rozumiem co masz na mysli
@BOYAR: Dzięki za odpowiedź. Jak możesz to daj znać, gdy uda Ci się wyrwać rabat wyższy niż 3,5%.

Co do nawigacji... W pakiecie jest nie tylko nawigacja, ale i większy ekran (mniejszy IMHO wygląda "biednie" w aucie za ponad 100 tysięcy), więcej głośników, ładowanie indukcyjne, DAB (słyszałem "historie", że za X lat bez tego nie będzie można odbierać radia). Ale jak uważasz...

Co do pasków... Chodzi mi o te cieniutkie, metalowe
@vegeciak hmm jeździłem nowym ceedem kombi parę dni temu i powiem Ci ze w ogóle nie zauważyłem tych pasków :)

Zwrócę uwage na to przy kolejnej wizycie.

Natomiast zaczalem obawiać się czego innego GPF filtr cząstek stałych dla benzyny który ladowny jest do każdego nowego samochodu benz. Podobno jedynie nowa Mazda tego nie ma i zaczynam się zastanawiać nad tą opcja. Jeżdżę głównie po mieście więc dla mnie GPF DPF itp filtry
Zwrócę uwage na to przy kolejnej wizycie.


@BOYAR: Zwróć koniecznie. W moim przypadku były one widoczne, ale nie przeszkadzały i po kilku minutach o nich zapominałem. Tylko, że jazda próbna odbywała się w średnio zachmurzony dzień, a podobno najbardziej przeszkadzają one w nocy (przez światła aut jadących z naprzeciwka) albo przy mocnym słońcu. Ja stwierdziłem, że wolę nie ryzykować.

Co do filtra... Tu niestety nie pomogę. Ja też głównie będę jeździł
@vegeciak hmm ja myślałem o mazdzie 6 ale w wersji skyactive w automacie 163km benz i pakietami które mnie interesują wyszło aż 141k PLN i to już jest dość duża cena ale fakt że wyposażenie jest o wiele wyższe.
@BOYAR: mogę CI polecić dołożenie pakietu JBL, słyuszałem, że fajnie to gra :).

Kia daje małe rabaty i tak jest. 2.5% na osobę prywatną i więcej raczej nei będzie - ja na firmę dostałem 5, pewnie jakbym latał wszędzie i pytał to bym ugrał może 6, ale ogólnie ciężko.
Kia proceed 1.6 benz 140km


@BOYAR: say wot? Nie ma takiego silnika.

Ps. byłem na jeździe testowej Proceeda i wybieram sie niedługo ponownie. Następnym razem testuje jeszcze Lane following Asist z Aktywnym tempomatem - autonomiczna jazda w korku. Ponoć działa to lepiej niż w Stingrze. Takie coś własnie mi się na miasto marzy. Gdy trzeba do pracy toczyć się w korku te 5-10km/h, aby autko samo podążało za poprzedzającym samochodem, nawet
@Eco999: można spytać w jakim mieście miałeś jazdę testową w proceedzie?

Jak się tym jeździ? Ja czekam na decyzję czy dadzą mi leasing i biorę egzemplarz, który stoi w moim mieście. Full wypas, 204 kuce w automacie. Będzie to zakup w ciemno, bo nie jeździłem tym autkiem :D Więc mam pytanie - jak to jeździ na nierównej drodze? Taczka jak to jeden youtuber opisał? Bo na zakrętach i dobrej drodze to
@stannis Długołęka, koło Wrocławia. Niestety nie jechałem po kostce, czy gorszej nawierzchni aby to lepiej przetestować. Akurat sypało mocno śniegiem i generalnie jazda była ciężka. Ja jeżdżę na codzień BMW z zawiasem M na kole z tyłu 245/35 R18, dlatego Proceed wydawał mi się w sam raz jeśli chodzi o komfort, do taczki mu jeszcze brakuje. Na długie trasy moim zdaniem będzie fajny, tempomat dobrze działa. Ps. fotele choć nie są wentylowane
@Eco999: trochę za daleko ode mnie :D to będę musiał w ciemno wziąć ten samochodzik.

Pytam o komfort, bo teraz mam Alfę Romeo MiTo na kołach 215/45 R17 i auto na lubelskie dziury jest zbyt twarde, no i ma kiepsko spasowane plastiki, więc również wrażenia akustyczne są słabe. Na dobrych drogach jest ok (na szczęście już więcej jest tych dobrych...). Tutaj autko będzie bardziej dojrzałe, ale koła będą jeszcze większe... Nie