Wpis z mikrobloga

@bazylo: przy tych 5500 rpm to ten silnik chyba się rozleci. Żeby to jeszcze byku robione z normalnych metali a tak w większości tanie aluminium z przetopionych puszek. Te 220 KM znając francuzow tez pewnie w warunkach laboratoryjnych osiągane bez klimy i alternatora.

Już z takimi samochodami miałem do czynienia. Katalogowe 200 KM a jedzie gorzej niż stare jednostki 100 KM
Kupiłem sobie C4 Grand Picasso, jak wyszło to nowe. "Ten sam" silnik tylko 156 KM. Zrobiłem szybko chip, na 183, jeśli dobrze pamiętam. Auto spore, ale mega lekkie - coś w okolicach 1475 kg więc myślałem, że z taką mocą to będzie już nieźle zapindalać bo stosunek mocy do masy całkiem znośny. Niestety, to była tragedia. Zero elastyczności, wycie, beznadziejne przełożenia skrzyni. Niech #!$%@?ą z tym silnikiem, nawet wyżyłowanym i dadzą jakąś
@bazylo: teraz poluje na audi A6 C7 3.0 TDI i to są właśnie porządne silniki. Zwłaszcza ze oni za te gowna francuskie życzą sobie fortunę jak ostatnio za Kaptura 198 tys zł. Za takie gowno ( ͡° ʖ̯ ͡°)