Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś jak to jest z podatkami od spadku? Zakładając że otrzymuję coś co jest rzeczą stałą w ilości 1szt. o bardzo dużej wartości, powinienem zapłacić podatek? jeśli tak to co w przypadku kiedy wartość danej rzeczy jest na tyle duża że nie stać mnie na opłacenie tego podatku, powinienem wtedy sprzedać tę rzecz, czy urząd skarbowy może sobie po prostu to zabrać?

#prawo #pytanie #podatki
  • 10
  • Odpowiedz
@gloom: zależy od stopnia pokrewieństwa ale zasadniczo po rodzicach, dziadkach i rodzeństwie podatku nie ma. Tak czy srak musisz złożyć deklarację. Jeśli to dalsza rodzina - US nałoży podatek do zapłacenia, jeśli Cię nie stać - ze skarbowym można się dogadać: raty, karencje, obniżenie wymiaru.
  • Odpowiedz
@winda_orbitalna: Spadek po dziadku, także chyba rozwiałeś moje wątpliwości. A tak hipotetycznie, co gdyby spadek był o wartości np. 50mln zł? nawet rozłożenie na raty czy jakiekolwiek dogadanie się z us i tak sprawiłoby że nie jestem w stanie spłacić podatku od tak dużej kwoty. Czy w takich przypadkach jest jakaś "specjalna" procedura?
  • Odpowiedz
@gloom: skoro dostajesz coś w spadku o wartości X milionów, a podatek wyniesie nawet 100 tysięcy powiedzmy, to urząd po prostu zrobi Ci egzekucję administracyjną z tej rzeczy wartej miliony. Dostaniesz resztę pieniędzy i tyle
  • Odpowiedz
@gloom: Nie ma procedury ale problem dużych pieniędzy to nie problem. Jak już masz te teoretyczne 50 mln to jeśli nie są gotówką - spieniążasz. Jak nie spieniężysz - zrobi to za Ciebie komornik i odda reszte xD
  • Odpowiedz