Wpis z mikrobloga

@wytrzzeszcz: jestem inżynierem, pracowałem z Amerykanami (tylko miesiąc hehe) i rzygać mi się chce gdy przypomnę sobie Fahrenheity, galony, obliczenia długości typu "5 i 1/16 cala odjąć 3 i 13/64 cala", ciśnienie mierzone w funtach na cal kwadratowy... To jest porażka.
  • Odpowiedz
  • 40
@sztefen_muller a teraz ciekawostka... System imperialny w USA opiera się w pełni na systemie metrycznyn, jednostki są przeliczanie z metrycznych na imperialne w federalnych agencjach miar i wag
  • Odpowiedz
@sztefen_muller To dziwne bo realnie USA jest w systemie metrycznym - biznes, produkcja i projekty. To w sferze prywatnej ciągle ta imperialistyczna paranoja :F
BTW trzeba właśnie Francuzów mocno szanować że tak świat popychali w tym logicznym kierunku :)
Saeglopur - @sztefen_muller To dziwne bo realnie USA jest w systemie metrycznym - biz...
  • Odpowiedz
@sztefen_muller mnie najbardziej triggerują ich mile. Jak już nie chcą używać kilometrów to niech im będzie, ale przyjęliby chociaż piękną milę morską która ma sens geograficzny i nawigacyjny. Ale nieeee, mają jakieś gunwo i jeszcze specjalnie nazwali to milą żeby więcej zamieszania zrobić (°°
  • Odpowiedz
@sztefen_muller: Łoooo, jestem w gorących, dziękuję serdecznie plusującym i komentującym- to mój pierwszy raz. (byłby drugi, ale ktoś z dodatkowym chromosomem skasował mi wpis - pastę, która była na mirko co najmniej kilkanaście razy...)
  • Odpowiedz
@blogger: Ale wiesz, że minuta/godzina ma po 60 minut ponieważ 60 można w prosty sposób podzielić na 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 15, 30? W przypadku dnia, dzielenie na 24 godziny też ma swoje zalety, bo niezbyt fajnie mając na przykład 10 godzin dziennie podzielić dzień na 3 części. To jest chyba jedyna rzecz jaką można zarzucić systemowi metrycznemu, że nie wybrali wtedy na przykład systemu dwunastkowego
  • Odpowiedz