Wpis z mikrobloga

Wczoraj różowa mówi mi o takiej akcji w szkole.

Ktoś na spotted miasta, w którym jest ta szkoła spytał się czy polecają ich liceum. Przewodnicząca z ich klasy napisała „Nie polecam. #!$%@?.” Dużo osób napisało, że jak chcesz tam iść to od razu wizytę u psychologa zamawiaj. Jeden chłopak napisał, że baba z matmy jest #!$%@?.

Teraz w ramach ścisłości. Jest to najlepsze liceum w tym mieście tj. osiągają najlepsza średnia i wyniki z matur, ale jest jedno ale... Po opowieściach mojej różowej i widząc ile musi się uczyć, wiem, że mają oni rację. Na sprawdzian z histori muszą się uczyć na raz 60 stron, siedzi potem 6h i się uczy - z jednego przedmiotu, a gdzie inne? Nauczycielka z matmy jest serio walnięta, wyzywa ich od tępaków jak czegoś nie rozumieją, naśmiewa się najczęściej z dziewczyn co nie umieją rozwiązać zadania przy tablicy, po prostu widać ewidentnie, że wyżywa się na uczniach pewnie przez brak bolca, bo tylko dlatego ktoś jest taki. Nauki mają od groma i większość nie radzi sobie z tym. Siedzą od powrotu ze szkoły albo przy zadaniach albo się uczą i tak codziennie, nawet w weekendy.

Wracając do tematu komentarzy. Któryś z nauczycieli zobaczył komentarze i zgłosił to do dyrekcji. Przewodnicząca została usunięta z funkcji i zawieszona w szkole, zastanawiają się nad wyrzuceniem jej ze szkoły. Chłopak co obraził nauczycielkę ma zostać wywalony. Wszyscy co pisali, że trzeba iść do psychologa dostali nagany i zostali umówieni na wizytę u psychologa w szkole Kek XD

Post zostal usunięty. I teraz główne pytanie? Czy na serio w XXI wieku nie można wyrazić swojej opini? Ja rozumiem, że przekleństwa nie są ok, ale to było na spotted gdzie grupą docelową są inni uczniowie przyszli i jednak tam nie obowiązuje jakaś kultura.

  • 64
I teraz główne pytanie? Czy na serio w XXI wieku nie można wyrazić swojej opini? Ja rozumiem, że przekleństwa nie są ok, ale to było na spotted gdzie grupą docelową są inni uczniowie przyszli i jednak tam nie obowiązuje jakaś kultura.


@onmatopeja: a czy uczniowie pamietaja swoje slubowanie w tej szkole? Co oni tam powiedzieli? Pewnie cos w stylu ze nie beda robic tego co zrobili.
@onmatopeja: wrong. To Ty nie rozumiesz, że w domenie publicznej nikogo nie obchodzi ogólny wydźwięk, a treść przekazu. Ani tego, że takiej opinii się nie podpisuje swoim imieniem i nazwiskiem XD a siłą rzeczy takie opinie na fejsie są zawsze podpisane.
To co robisz to odwracanie kota ogonem. Bo żadne z nich nie ma bury za negatywną opinie. A za to jakie świadectwo wystawiają szkole w domenie publicznej.
Ktoś kto jest
Czy na serio w XXI wieku nie można wyrazić swojej opini?


@onmatopeja: nie o nauczycielach... najbardziej uciemiężonej grupie społecznej która ma 3 miesiące płatnego urlopu w wakacje

a powiedz, żeby zlikwidować kartę nauczyciela i zrobić 40 godzinny tydzień pracy to będzie krzyk, lament i zgrzytanie zębami... #!$%@? mać... wuefiści którzy przychodzą dziennie na 2-3h do "pracy", wolny weekend, 3 miesiące wolnego i jeszcze im #!$%@? źle xDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@onmatopeja: poza przeklenstwami opinie sluszne.W dupie mam opinie szkoly. Szkola bedzie miala taka opinie na jaka zasluguje. Stare PROFESORKI odbebniaja lekcje cisna z glupot to wiadomi ze opinia bedzie zla. Zas jesli wiekszosc kadry to ludzie ktorzy mowia w sposob ciekawy, daja jakies ciekawostki czy pomoce naukowe to sie wiecej naucze.
Dlatego tez POLECAM Technikum informatyczne w Sosnowcu na Jagiellonskiej. Jesli sie kadra nie zmienila ta przedmioty informatyczne zawodowe prowadzone sa
@onmatopeja: ooo nie muszą się uczyć 60 stron XDDD chłopie, powodzenia na studiach w takim razie

pisanie takich rzeczy publicznie swoją drogą, to istny kretynizm. Pani z matematyki ma chyba rację.

A co do tematu "prestiżowych" liceów. Opinia jest wyrabiana przez dłuuugie lata. Poziom spada - opinia zostaje. U mnie tak było, aczkolwiek zajebiście wspominam licbaze (gimbaze też) i większość nauczycieli.
@smieszko_drugi_lambert: największy nacisk jest kładziony na to żeby dobrze przygotować do matury i mieć najlepsze wyniki, aby dostać się na studia. Chodzi o to, że takie parcie i traktowanie ma przeciwne działanie. Na serio dużo uczniów chodzi do psychiatry bo nie dają rady z tą presją. I tak pewnie większość osób będzie miało wyniki około 70% z każdej matury, reszta lepszych uczniów (mądrych) będzie miało większe wyniki. Dla porównania ja chodziłem