Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi Konfederaci, dlaczego miałbym zagłosować na Konfederacje.
Nie ukrywam swoich poglądów prawdopodobnie zagłosuje na PO, nie są idealni, jednak dorastałem na przełomie lat 90 - 00 i pamiętam, że od kiedy władze przejęło PO żyło mi się z roku na rok coraz lepiej, potem w 2015 przyszedł PIS i jest jak jest.

Jako liberał bardzo mocno chciałbym zagłosować na partie wolnościową, ale Konfederacja (jak sama nazwa wskazuje) to zbieranina osób o skrajnie różnych poglądach, od teoretycznie wolnościowców do zamordystów, jak można takiej partii zaufać w sprawach dla nas ważnych, skoro we własnych szeregach nie mają spójnych poglądów?

W sensie wydaje mi się że po wyborach narodowcy z Konfy pójdą za PISem tworząc z nimi rząd, a wolnościowcy znowu zostaną z ręką w nocniku, ale to tylko gdybania casuala politycznego

Dodatkowo jest kwestia pro rosyjskości Korwina (głównego pomysłodawcy tej partii?) w sensie jak można głosować na partie która została założona przez (prawdopodobnie) ruskiego agenta? strasznie mnie to ciekawi
#konfederacja #wybory #polityka
  • 30
która została założona przez (prawdopodobnie) ruskiego agenta?

@xPanic: Nie wydaje mi się aby Korwin był ruskim agentem. Jemu się po prostu podoba Rosja bo tam nie ma demokracji. ¯\(ツ)/¯ Podoba mu się, bo on uważa, ze każdy kraj w którym nie ma demokracji, będzie zmieniał się na lepsze, a każdy kraj w którym jest demokracja będzie zmieniał się na gorsze. ¯\(ツ)/¯

Ale Brauna podejrzewam o to, że faktycznie jest ruskim agentem.
@xPanic: Głosuj sobie na kogo chcesz.

od kiedy władze przejęło PO żyło mi się z roku na rok coraz lepiej


Świetnie się wtedy żyło...
stawki zaczynające się od 6 zł na godzinę, masowa emigracja, urzędy skarbowe zaczęły właśnie za rządów tuska uprzykrzanie życia wszystkim obywatelom, zwiększenie biurokracji, zatrudnienie 300 tysięcy urzędników więcej, przyblokowanie budowy elektrowni atomowej bo przecież mamy rosyjski gaz ( ale nie przeszkodziło to w powołaniu komisji do spraw
@xPanic: Król raczej nie jest ruskim agentem, on po prostu jest średnio rozgarnięty, ma wywalone pod sufit ego i początki demencji starczej. Korwin może i coś tam jęczy o wolnym rynku, ale nie zapominaj że to dziecko komunizmu. Przez cała młodość się nasłuchał jak to zachód jest zły i jaka Rosja jest dobra, a teraz to powtarza jak papuga. Spójrz na to jak nienawidzi demokracji. Chłop ewidentnie by wprowadził dyktaturę rodem
@Latarenko:

stawki zaczynające się od 6 zł na godzinę

Kwestia rozwoju rynku pracy. To normalne, że im bliżej PRL, tym niższe stawki. Obecne stawki to etap rozwoju gospodarki rynkowej, a nie niczyja zasługa.

masowa emigracja

No bo wtedy weszliśmy do UE i Shengen. Otworzył się rynek pracy na zachodzie. Za pierwszych rządów PiS w latach 2005-2007 emigracja już była ogromna.

biurokracja

Dziś biurokracja rozwija się w ogromnym tempie, wtedy też się
@xPanic: żyło ci się lepiej za tuska? Jesteś chyba jedyny w Polsce... 10% bezrobocia, 5 zł na godzinę, rynek pracodawcy bo mieli 3 na Twoje miejsce, 40 miliardów uciekające przez budżet,afery amber Gold,wywłaszczeniowe, takie same złodziejstwo kolesiostwo i korupcja jak za pisu, tragiczne wyniki spółek skarbu państwa,niszczenie wojska Polskiego, biurokracja która działala gorzej niż dzisiaj, masowe emigrację,fantastyczne życie
@Latarenko: w 2008 jako 18 latek pracowałem za 9zł/h w gówno robocie, 6zł to chyba na czereśniach


@xPanic: Chłopie to 2008 rok. 900 zł netto minimalnej.
Np. nauczyciele wtedy zarabiali 1200 zł netto, a to jest mniej niż 8 zł na godzinę.

pracowałem za 9zł/h


Może w Warszawie.

PO planowało budowę elektrowni atomowej przez 8 lat, tak samo jak PiS


@pierwszynawenus xD
  • 3
@Latarenko:

@xPanic: Chłopie to 2008 rok. 900 zł netto minimalnej. Np. nauczyciele wtedy zarabiali 1200 zł netto, a to jest mniej niż 8 zł na godzinę


ja pracowałem na produkcji, w każdym razie nie ma co porównywać skoro zbiorcza inflacja od samego 2015 do teraz to chyba około 50% zresztą i wtedy i teraz minimalna to skrajne ubóstwo
5 zł na godzinę


@ortalionnajman: Jak żyć, Panie premierze? xD Serio myślicie, że Tusk własnoręcznie ustalał te stawki i kazał prywaciarzom zatrudniać niewykwalifikowanych pracowników na takich warunkach? A może od razu powinien podwyższyć ustawowo minimalną do 3k i byłby raj na ziemi jak teraz? Niestety, ale w postkomunistycznym kraju na dorobku nie da się z dnia na dzień dojść do zachodnioeuropejskiego poziomu życia. Procesy ekonomiczne i bogacenie społeczeństwa trwa latami i
przekliniak - >5 zł na godzinę

@ortalionnajman: Jak żyć, Panie premierze? xD Serio m...

źródło: Ustawowa_placa_minimalna

Pobierz
PO planowało budowę elektrowni atomowej przez 8 lat, tak samo jak PiS planował przez 8 lat,


@pierwszynawenus: twoja odpowiedzią na to że po #!$%@?ło budowę jest ze PiS #!$%@?ł bardziej. Kto tu jest symetrystą.

Po nas #!$%@?ło ale robiło to łagodniej, zagłosuję na nich jeszcze raz XD
partii zaufać w sprawach dla nas ważnych, skoro we własnych szeregach nie mają spójnych poglądów?


@xPanic: Ty chyba sobie jaja robisz? Głosować ze względu na "wiarygodność" i "przewidywalność" na PO? Przecież oni 5% swojego programu z 2008 roku nie spełnili, a Tusk kłamał rano, kłamał w południe i kłamał wieczorem.
Ci ludzie mają 0 wiarygodność i nawet jak mówią, że zalegalizują związki partnerskie, to najpewniej kłamią, a co dopiero w kwestiach
@xPanic: głosuj na kogo uważasz. Zrób sobie listę najważniejszych dla Ciebie postulatów i sprawdź, która partia najbardziej spełnia Twoje oczekiwania.
@Latarenko: uwielbiam mózgi p0laków. Małe konfederackie bachory nie pamiętają, że w 89 startowaliśmy od totalnego gruzu. Byliśmy jak jakiś Kazachstan. #!$%@? do cna przez ruski mir. Jakim cudem w 2005 chciałeś zarabiać miliony? Faktem jest, że dopiero PiS zatrzymał bogacenie się Polaków, ale nie, #!$%@? PO złe, bo podniosło wiek emerytalny na wzór bogatszych krajów zachodu i jadło ośmiorniczki
żyło ci się lepiej za tuska? Jesteś chyba jedyny w Polsce... 10% bezrobocia, 5 zł na godzinę, rynek pracodawcy bo mieli 3 na Twoje miejsce, 40 miliardów uciekające przez budżet,afery amber Gold,wywłaszczeniowe, takie same złodziejstwo kolesiostwo i korupcja jak za pisu, tragiczne wyniki spółek skarbu państwa,niszczenie wojska Polskiego, biurokracja która działala gorzej niż dzisiaj, masowe emigrację,fantastyczne życie


@ortalionnajman: Miałem te 5 zł na godzinę na stacji paliw, oczywiście umowa zlecenie, a