Wpis z mikrobloga

#monitor #komputery #komputer #pcmasterrace #monitory

Hej! Proszę o pomoc w wyborze monitora:
-rozdzielczość FullHD
-16:9
-60/70/75Hz, więcej nie trzeba
-do gier i filmów, stąd tak duży problem w zdecydowaniu się
-nie trzeba mocowania na ścianie, VESA czy innych cudów, natomiast przydała by się regulacja kąta nachylenia w pionie
-calarz odpowiedzni do FHD, czyli pewnie w granicach 21-25
-600zł, +/-200zł

Nie mogę się zdecydować na daną matrycę, TN czy może IPS, nie wiem czy na siłę szukać czasu reakcji < 4ms. Gry mniej lub bardziej dynamiczne, przeglądanie internetu, oglądanie YT/NF, wszystko dość równomiernie. Research podpowiada:
-iiyama 24,5 G-Master Black Hawk (GB2530HSUB1)
-LG 23,8 24MP59G-P
-AOC 23,8 I2481FXH
-AOC 21,5 G2260VWQ6

Mimo przewagi TN w propozycjach myślę, czy nie zdecydować się na IPS. Co sądzicie?
  • 9
@HaPPe: mam 970 która nie zrobi z tego użytku, a G-Sync w tym przedziale cenowym nie wchodzi w gre, tak więc skupiam się na innych aspektach, m.in. kolorach
@grafixautozine: Eizo są powyżej klocka, nie rzadko dobijając do kilku tysięcy, także odpadają.

Na prowadzenie wychodzi zdecydowanie LG 24MP59G, podglądam jeszcze LG 24MP88HV-S i Acer Nitro VG240Ybmiix, jeśli ktoś ma jakieś propozycje to chętnie posłucham ;)
@Gregiv: Z tego co wiem, to są na to "sposoby" (wymagające CPU od AMD czy inne chodzenie na około), czy też że ma zostać wprowadzony support tylko dla kilkunastu modelów monitorów z FreeSync, czy (chyba jeszcze w planach) jest ogólne wsparcie dla FreeSync, ale tylko dla kart 10x0 wzwyż. Gdzieś się mylę?
@Dimol: Fakt rozpedzilem sie troche bo trzeba miec karte minimum z serii 10x0 do tego windows 10. Modeli monitorow docelowo ma byc ok. 400. Tak czy siak nie warto kupowac monitora z matryca TN no chyba ze jestes maniakiem csa. To juz lepiej brac na VA z 144hz jak ci zakrzywienie nie przeszkadza.
@Dimol: FreeSync jest obsługiwany przez wszystkie karty od AMD - jest ich technologia - natomiast od 15 stycznia (wraz z nową akutalizacją) jest także obsługiwany przez karty Nvidia, tak jak napisałeś od 10x0 wzwyż.

IPS będzie Cię więcej kosztował i myślę, że naprawdę dorzucić 200zł warto wziąć zamiast tego matrycę TN i 144Hz - to robi ogromną różnicę, nie tylko w grach

np.

https://www.x-kom.pl/p/460193-monitor-led-24-269-acer-kg241pbmidpx-czarny.html