Wpis z mikrobloga

Mirki szukam niedużego samochodu z zachowaniem minimum prakatyczności. Hatchback wydaje zię być tutaj idealny.
-skrzynia biegów: automat
-moc: >150KM
-Paliwo: pb
-budżet: 65k
Rocznik: >= 2014
Oczekiwania: lubię szybko jeździć, a nie lubię dużo płacić za paliwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) sporo jeżdzę po trasie z prędkością 140-180 i szukam takiego połączenia automat-silnik, które przy takich prędkościach nie uruchamia wiru w baku.
Moc podałem nie mniejszą niż 150KM aby podkreślić, że zależy mi na dość dynamicznym samochodzie. Chociaż nowoczesne silniki z turbinami przy mniejszej mocy też się fajnie bujają, więc tutaj jestem rozdarty.
Najmocniej skłaniam się ku Mazda 3 III 2.0 165KM. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi. 65k to dla mnie dużo i chcę wydać tak by nie żałować.

#kupnosamochodu #mazda #samochod #honda #civic #ford #focus
  • 60
@marsmarchmars: jeśli rozważasz dalej M3 to szukaj wersji 120HP. Ma dłuższą skrzynię. Zdejmujesz kaganiec za ok 1000 zł razem z hamownią i masz +/- 175 HP. Czyli moc wyższa niż wersji 165 i z dłuższa skrzynią - mniejsze spalanie.
@marsmarchmars: Byłem na Policji to się dowiedziałem xD

z artykułu: > Z ostatnich danych, które udostępniła policja wynika, że miejsca w czołówce kradzionych samochodów w Warszawie zajmują Mazda i Honda. Tych pierwszych w 2015 roku zginęło 379, z kolei tych drugich 349. Modele będące najbardziej łakomym kąskiem dla złodziei to Mazdy 3, 6 i CX5 oraz Hondy Civic, CRV i Accord.

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/najczesciej-kradzione-samochody-w-warszawie,4389592,galop,29476460,t,id,tm,zid.html