Wpis z mikrobloga

Mirki szukam niedużego samochodu z zachowaniem minimum prakatyczności. Hatchback wydaje zię być tutaj idealny.
-skrzynia biegów: automat
-moc: >150KM
-Paliwo: pb
-budżet: 65k
Rocznik: >= 2014
Oczekiwania: lubię szybko jeździć, a nie lubię dużo płacić za paliwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) sporo jeżdzę po trasie z prędkością 140-180 i szukam takiego połączenia automat-silnik, które przy takich prędkościach nie uruchamia wiru w baku.
Moc podałem nie mniejszą niż 150KM aby podkreślić, że zależy mi na dość dynamicznym samochodzie. Chociaż nowoczesne silniki z turbinami przy mniejszej mocy też się fajnie bujają, więc tutaj jestem rozdarty.
Najmocniej skłaniam się ku Mazda 3 III 2.0 165KM. Byłbym wdzięczny za podpowiedzi. 65k to dla mnie dużo i chcę wydać tak by nie żałować.

#kupnosamochodu #mazda #samochod #honda #civic #ford #focus
  • 60
@marsmarchmars: przy takich prędkościach każde auto będzie miało wir w baku. Zwłaszcza przy ponad 140 km/h. Tylko jakieś opływowe diesle typu audi A4 ultra dobrze się czują w tym zakresie.

Na katalogowe spalanie nie ma co patrzeć przy jeździe na autostradzie, bo jednak opory powietrza rosną w kwadracie i widać to m.in w tym artykule

https://autokult.pl/31844,zuzycie-paliwa-na-autostradzie-i-drodze-krajowej-obalamy-powszechny-mit

Podejrzewam, że nawet tak wydajny silnik jak skyactive 2.0 łyknie 10 litrów przy 160 km/h+
@Iskaryota: 10 litrów to jeszcze powiedzmy znośnie. Mój 14 letni trupek 1.6 przy 160 pali 10 litrów. Od dużo młodszych samochodów oczekiwałbym lepszych wyników, ale widocznie fizyki nie oszukasz.
Co do a4 diesel, to mam wrażenie, że to paliwo jest mocno w odwrocie i będzie drożeć. Na zachodzie jest wyraźnie droższe od pb. Nie chcę się wbić na minę z dieslem.
@marsmarchmars: jeżdżę od prawie dwóch lat Civikiem 1.5T Sport+ (4/2017), średnie spalanie mam na poziomie 7,2L/100 liczone po fakturach, komputer pokazuje 7.1L/100. Nogę mam dosyć ciężką, a na trasie Szczecin - Lublin, Szczecin - Gdańsk potrafi pozytywnie zaskoczyć średnim spalaniem poniżej 7L/100. Auto rewelacyjne jak za tą kasę w swojej kategorii i bardzo żwawe. Ja akurat w manualu mam jak coś. [Tu masz jakąś dyskusję długą Mazda 3 vs Civic X](